یکشنبه ۱۲ آذر ۰۲ - December 3, 2023

آخرین خبرها

کدخبر : 12975
چهارشنبه 13 سپتامبر 2023 - 12:35
Print This Post

جوایز استارتاپ، پشتوانه‌ موفقیت و توسعه‌ استارتاپ‌های دانشگاهی است

در دنیای امروز، استارتاپ‌ها به عنوان موتور اصلی نوآوری و توسعه در حوزه‌های مختلف شناخته می‌شوند. در همین راستا گروه صنعتی دانشگاه‌ گلرنگ با جایزه استارت آپی استاد محمد کریم فضلی گامی نوین در زمینه، جوایز استارتاپ دانشگاهی به استارتاپ‌های نوآورانه فرصت می‌دهد تا توانایی‌ها و ایده‌های خود را به مراحل بالاتر از توسعه برسانند.

جوایز استارتاپ، پشتوانه‌ موفقیت و توسعه‌ استارتاپ‌های دانشگاهی است

دکتر مرجان مهدوی غروی مسئول تجاری سازی و دبیر جشنواره دانشگاه گلرنگ  در نشستی با خبرنگاران به تاریخچه برگزاری دوره های جایزه استارتاپ ها اشاره کرد و اظهار داشت : اولین دوره این جایزه در سال ۱۴۰۰ با موفقیت برگزار شد. در این دوره نزدیک به ۶۷۵ استارتاپ در مرحله اول ارزیابی شدند.

وی توضیح داد : در مرحله‌ی اول، دانشگاه گلرنگ ارزیابی‌هایی را انجام داد و تنها افرادی که حداقل امتیاز مورد نیاز را کسب کردند به مرحله دوم ارزیابی انتقال پیدا کردند.  در مرحله دوم، مدیران گروه صنعتی گلرنگ وارد عمل شدند و از بین این استارتاپ‌ها افرادی را انتخاب کردند که حداقل امتیاز مورد نیاز را داشته و قابلیت سرمایه‌گذاری در آنها وجود داشت؛ سپس، استارتاپ‌های انتخاب شده به مرحله سوم ارزیابی منتقل شدند.

دکتر مهدوی  ادامه داد : در مرحله سوم، ارزیابی توسط مدیران ارشد گروه صنعتی گلرنگ، به ویژه خانم دکتر فضلی، دکتر سزاوار، دکتر گودرزی، دکتر امیران، و دکتر ابراهیمی انجام شد و هدف اصلی این مرحله، حمایت حداکثری از استارتاپ‌ها بود.

مسئول تجاری سازی گلرنگ همچنین تصریح کرد : استارتاپ‌هایی که در مرحله دوم ارزیابی به بعد قرار می‌گیرند، آنهایی هستند که شرایط سرمایه‌گذاری را دارا می‌باشند و امتیاز لازم را کسب کرده‌اند. در غیر این صورت، استارتاپ‌ها از مرحله جایزه خارج می‌شوند و تنها افراد مورد تأیید به مرحله سوم ارزیابی ادامه می‌دهند. واضح است که در این فرآیند، اهمیت بنیان‌گذاری دانشگاهی برای استارتاپ‌ها بسیار بالا است.

برچسب ها :
دیدگاه شما