پنج شنبه ۱۰ اسفند ۰۲ - February 29, 2024

کدخبر : 11345
چهارشنبه 4 می 2022 - 15:42
Print This Post

راز ثروتمند شدن افراد پولدار

تا حالا به این فکر کردید که افراد پولدار ، ثروتشان را از چه راهی به دست می آورند ؟
  • میلیونر ها به دو دسته تقسیم می شوند : پولدارهای خودساخته و کسانی که در خانواده ای ثروتمند زاده شده اند .  
  • بیش از دو سوم افراد با دارایی خالص ۳۰ میلیون دلار یا بیشتر “خود ساخته” محسوب می شوند .
  • راه به دست آوردن پول مهم نیست ، همه ی پولدارها یک سری عادت های خاص دارند مانند پس انداز کردن و گسترش سرمایه گذاری  .
  • این مقاله برای کسانی نوشته شده است که به دنبال راه های موفقیت میلیونرهای خودساخته هستند و امیدوارند تا از مسیر موفقیتشان درس بگیرند .  

بر اساس تحقیقات ارائه شده ، بیشتر پولدارهای امروزی در خانواده هایی ثروتمند متولد نشدند . براساس گزارش منتشر شده در سال ۲۰۱۹ توسط موسسه ی ولت ایکس ،حدود ۶۸ درصد از افرادی که ثروت ۳۰ میلیون دلاری یا بیشتر دارند ، خودشان با زور بازوی خودشان آن را به دست آوردند . گزارش دیگر از موسسه ی سرمایه‌گذاری‌های فیدلیتی( . شرکت خدمات مالی آمریکایی چندملیتی است، که در زمینه ارائه خدمات مدیریت سرمایه‌گذاری، مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، مدیریت ثروت و خدمات بیمه عمر فعالیت می‌نماید.) نشان می دهد که ۸۸ درصد میلیونرها خودساخته هستند و ثروتشان را به ارث نبرده اند .

گزارش دیگر از همین سازمان نشان می دهد راز اصلی میلیونرهای خود ساخته سرمایه گذاری و سپس افزایش سرمایه ، جبران خسارت و استفاده از روش های سهام کارمندی و مشارکت در سود سهام است . مسیر این افراد به طور قابل توجهی متفاوت از افرادی که پولی به ارث برده اند  و احتمالا کارآفرینی ،  سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات را به جای مواردی که به آن ها به ارث رسیده ، جزء املاک و داشته های خود ذکر کنند. با این حال ، مسیر پولدار شدن برای میلیونرهای خودساخته همیشه ساده نیست -بسیاری از آن ها برای رسیدن به موفقیت مالی سخت کار کرده اند و و سپس هوش و ذکاوت خود را به کار گرفته و ثروت جدید خود را در جای مناسبی سرمایه گذاری کرده اند . وجه اشتراک میلیونرهای خود ساخته چیست و شما چه درس هایی در رابطه با روش های سرمایه گذاری تان از آن ها می آموزید؟

ویژگی مشترک میلیونر های چیست؟

نتایج مطالعه موسسه ی سرمایه‌گذاری‌های فیدلیتی نشان می دهد که اگر چه میلیونرها راه‌های مختلفی برای کسب درآمد دارند اما این ویژگی ها در اغلب آن ها وجود دارد :

اهداف جاه طلبانه ای تعیین کرده و به آن عمل می کنند . میلیونر های خود ساخته به ایده ها و رویا ها ی خویش  جامه ی عمل می پوشانند ، حالا این کار می تواند شروع یک کار یا کسب یک حرف یا شغل شخصی باشد . این مورد ، محرکی مشترک میان تمام پولدارهایی است که سرمایه ی خود را با زور بازوی خودشان کسب کرده اند .

مشاور دارند . بسیاری از میلیونرهای خودساخته بسیار زود به این موضوع پی می برند که توان انجام همه ی کارها را ندارند پس سراغ کسانی می روند که با تمام جنبه های پس انداز و سرمایه گذاری، آشنا است و نهایت استفاده را از ذهن افرادآشنا با موضوعات و دارای بینش وسیع ، می کنند. که این روش بدون شک جواب می دهد .

در انتظار بازخورد هستند .  رشد و بهبود شخصی در یک میلیونر خودساخته هرگز متوقف نمی شود . میلیونرهای خود ساخته به دنبال نقد و بررسی ایده ها و شیوه های کسب و کار خود هستند تا از  توانایی شناسایی نقاط کور و تضمین موفقیت  تمام خطرهای موجود برای شغلشان ، اطمینان حاصل کنند. 

از شکست نمی ترسند . میلیونرها از این موضوع که یادگیری از طریق شکست اتفاق می افتد ، آگاهی کامل دارند. با این حال، تمام خطرها و نقشه هایی که در سر دارند ، همگی هدف مند است . وقتی به انجام کاری متعهد شوند ، تمام تمرکزشان را برای آن می گذارند .

ارزش زمان را می دانند . زمان سرمایه است و میلیونرها هم ارزشش را می دانند . آن ها به سرعت چگونگی مدیریت زمان را می آموزند و به این موضوع آگاهند که نباید پول را با زمان معامله کرد.

نکته ی مهم : بررسی ها نشان می دهد که میلیونرها وجه اشتراک زیادی دارند که شامل بلندپروازی ، دانستن ارزش زمان، نترسیدن از شکست و دانستن زمان طلایی استفاده از کمک متخصصان است .

پولدارها با پول هایشان چه کار می کنند ؟

بر اساس مطالعات ، وقتی حرف از روش های سرمایه‌گذاری می‌رسد، میلیونرهای خود ساخته ترجیح می دهند که به سرمایه ی خود در سهام شرکت ها بیافزایند، در حالیکه افرادی که ثروتمند به دنیا می آیند ، به طور معمول سرمایه‌گذاری‌های املاک و مستغلات بیشتری دارند. تنوع این سرمایه گذاری ها در میان بسیاری از میلیونرها موضوعی کلیدی است.

میلیونرها پول هایشان را در جاهای مختلفی سرمایه گذاری می کنند از شرکتِ سرمایه گذاری گرفته تا شرکت ها ی سهام و یا حساب های بازنشستگی که مستعد رشد استو به عدم سرمایه گذاری در رابطه با مواردی که روزی ارزش خود را از دست می دهند ، می پردازند. راز آن ها این است که پولشان را قبل از خرج شدن ، پس انداز می کنند. فرقی نمیکند که درآمد سالانه شان چقدر است ، بیشتر آن ها پولشان را برای رشد بیشتر در شرکت سهام ، بورس اوراق بهادار و دیگر روش های سرمایه گذاری های پایا ، سرمایه گذاری می کنند.

نکته ی مهم : اصولا میلیونرها پولشان را در شرکتِ سرمایه گذاری ، سهام یا حساب های بازنشستگی می گذارند که مستعد رشد هستند .

مثال هایی از میلیونرهای خود ساخته

 بر اساس مقاله ای مشابه از موسسه ی ولت ایکس ، تا سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۶۵ نفر به عنوان  افرادی فوق ثروتمند شناسایی شده اند که به این معناست که ارزش داراییشان به ۳۰ میلیون دلار می رسد . علاوه بر آن ، بیش از دو سوم این میلیونرها خودساخته اند . حالا به سه نفر از این میلیونرها بپردازیم:

باربارا کرکران: فردی با نفوذ در بخش املاک و مستغلات که شرکت خود به نام شارک تنک را با وامی هزار دلاری به ابزاری برای کسب و کار تبدیل کرد . او کسب و کار خود را تحت نظارت خودش  تبدیل به یک امپراطوری چند میلیون‌دلاری کرد که در سال ۲۰۰۱ به ارزش ۶۶ میلیون دلار فروخته شد.

جنیس برایانت هوروید : موسس و مدیر عامل گروه اکت وان  ( شرکت جهانی که اشتغال، مدیریت نیروی کار را برای طیف وسیعی از صنایع فراهم می‌کند.) با ۱۵۰۰ دلار که۹۰۰  دلارش را از مادرش قرض گرفته بود و با خرید یک دستگاه فکس و یک تلفن کسب و کار خود را آغاز کرد.

وارن بافت: شاید او یکی از معروف ترین و پولدار ترین افراد جهان است و درواقع او بیشتر میلیاردر است تا میلیونر . وارن بافت هنوز هم دارای رتبه ی بالایی در این فهرست است چراکه به خاطر خودساخته بودنش بسیار معروف است . رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت برکشایر هاتاوِی( شرکت هلدینگ خوشه‌ای آمریکایی چندملیتی است، که در زمینه ارائه خدمات بیمه، مبادلات سهام شرکت‌ها، مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و صندوق‌های پوشش ریسک، سفته‌بازی، مدیریت ثروت، سرمایه‌گذاری و دارایی فعالیت می‌کند.) اولین درآمد میلیونی اش را توسط صندوق سرمایه گذاری تاءمینی (نوعی سرمایه گذاری که می تواند سود زیادی داشته باشد ولی دارای ریسک بالایی نیز می باشد .)به دست آورد و امروزه به خاطر رویکرد اصولی و معقولش در سرمایه گذاری مشهور است .

بهترین روش ها برای پولدار شدن چیست ؟

مطالعه موسسه ی فیدلیتی با در نظر گرفتن آینده مالی بیان می کند که ۳۰ درصد  از میلیونرهای مورد بررسی گفته اند که نگران حفظ ثروت خود هستند، در حالی که ۲۰ درصد دیگر بیان کرده اند که تمرکزشان بر رشد سرمایه شان است . اگر خاستار پیوستن به گروه میلیونرها هستید ، این موارد اساس برخی از این روش ها را تشکیل می دهند.

سانجیو میرچندانی ، رئیس شرکت مالی ملی ، که زیر مجموعه ی شرکت سرمایه گذاری فیدلیتی ملی است ، می گوید: « میلیونرهای امروزی چند بعدی هستند و برای درک آن ها نه تنها باید به نگرششان در آینده، بلکه باید دیدگاه آن ها در رابطه با آینده ی مالی شان توجه کرد. »میلیونرها روش های متعددی را برای ثروت سازی پیشنهاد می دهند که در اینجا به تعدادی از آن ها اشاره شده است :

در جاهای مختلف سرمایه گذاری می کنند

 تمام وقت و پول خود را روی یک چیز سرمایه‌گذاری نمی کنند .  تفاوت در سرمایه گذاری به شما این امکان را می دهد تا مدیریت ریسک داشته باشید و تمام سرمایه تان را از دست ندهید.

منابع درآمدی مختلف دارند

بسیاری از میلیونرهای خودساخته منابع درآمدی مختلف دارند مانند حقوق ماهیانه، سود سهامِ سرمایه گذاری ، درآمد حاصل از اموال اجاره و سرمایه گذاریشان در دیگر کارها . اگر یکی از منابع درآمدیشان روند کاهشی داشته باشد ، منابع درآمد دیگر جای خالی اش را پر می کنند . به این نوع منبع درآمد ، درآمد غیرفعال می گویند که برای به دست آوردنش هیچ زمان و انرژی در شرکت صرف نمی شود . 

پس انداز شعار اصلی آن هاست

موضوعی مشترک که از دهان تمام میلیونرهای خودساخته می شنوید این است که پول خود را پس انداز کنید . پول خود را در حساب هایی سرمایه گذاری کنید که در طی زمان بتوانید از سود آن بهره ببرید (حتی اگر مقدار سود آن ها بسیار پایین تر از مقدار همیشگی آن باشد )

تنظیم کننده و مترجم:فاطمه محجوبی

برچسب ها :
دیدگاه شما