یکشنبه ۱۴ خرداد ۰۲ - June 4, 2023

کدخبر : 11219
جمعه 11 مارس 2022 - 7:57
Print This Post

نگاه ارباب رعیتی و بروکراسی اداری آفتی بزرگ برای جذب سرمایه گذاری است

نسل امروز:رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشورگفت : یکی از مشکلات پیش روی کانون انجمن های صنفی کارفرمایان برای مشارکت در اجرای پروژه ها وجود بروکراسی اداری که باید آن را به حداقل رساند.

پنج شنبه نوزدهم اسفند ماه «نشست خبری کانون انجمن های صنفی کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای  کشور» با حضور سید اسماعیل سید اشرفی رئیس هیات مدیره  کانون انجمن های صنفی کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای  کشور ، مهندس مریم اصلانی دبیرکل کانون در دانشگاه پیام نور واحد جنوب تهران و اصحاب رسانه برگزار شد.

«سید اسماعیل سید اشرفی» رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشور دراین نشست با بیان اینکه خوشبختانه ما ظرفیت وپتانسیل های لازم را برای توسعه آموزش های مهارتی در جامعه از نظر منابع انسانی و زیر ساختی دارا هستیم اظهارداشت: متاسفانه تعریف آموزش در کشور ما منحرف شده است؛  این درحالی است که آموزش در کشور ما هدفمند نیست و نهایت آموزش در جامعه ما «مدرگ گرایی» شده است! و این امر موجب انحراف حوزه آموزش در کشور شده است.

صدور مجوز در سه روز یک شمشیر دولبه است

وی با اشاره به صدور کسب و کارها در سه روز که در دولت سیزدهم در حال اجرایی است ضمن ستایش عملکرد دولت در این زمینه ؛ از این کار به عنوان  یک شمشیر دو لبه یاد کرد و گفت: باید ببینیم این آموزشگاه ها که مجوز سه روزه می گیرند اولا در چه رشته هایی هستند و دوم اینکه آیا از نظر فرهنگی  می توانند منجر به اشتغال زایی در مناطق خود شوند یا خیر؟

کار در حوزه آموزش در دستان افراد کاردان نیست

به گفته سید اشرفی ، امروزه کار در حوزه آموزش و مهارت در دستان افراد کاردان نیست و هر فرد متخصص یا غیرمتخصصی  در حوزه مهارت ورود  پیدا  کرده و خروجی آن آموزش های غیرکیفی در جامعه را رقم زده است که برای برون رفت از آن نیازمند هماهنگی و هم افزایی در بین دستگاههای مختلف آموزشی است.

اعطای وام ۱۰۰ میلیونی با کارمزد ۴ درصد به کارآموزان

رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشور تعداد آموزشگاه های فنی و حرفه ای کشور را قریب ۱۲ هزار آموزشگاه اعلام کرد و خبر داد کانون در قالب تفاهم نامه هایی که با چندین بانک و مجموعه منعقد کرده است به تمامی کارآموزان تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان وام ۵ ساله با کارمزد ۴ درصد اعطاء خواهد کرد تا این کارآموزان با این وام ، هم شهریه خود را بپردازند و هم سرمایه ای برای شروع به کار خود در اختیار داشته باشند.

رسالت ما ارتقاء مهارت های نیروهای شاغل است

سید اشرفی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد که رسالت ما تربیت نیروهای بیکار کشور نیست بلکه رسالت ما ، ارتقاء مهارت های نیروهای شاغل است و در این راستا نیز تفاهم نامه ای را با ستاد کل نیروهای مسلح منعقد کردیم تا اولاد ذکور این نیروها که هنوز به خدمت اعزام نشدند تحت آموزش قرار بگیریند به گونه ای که به هنگام سربازی و با در اختیار داشتن مدرک آموزشگاه ؛ از معافیت هایی در حین خدمت برخوردار شوند.

تفاهم نامه با دانشگاه پیام نور 

وی با بیان اینکه بسیاری از دانشگاه های کشور، کسر دانشجوی خود را درحوزه مهارت افزایی تامین می کنند درحالی که هیچ تخصصی در آن ندارند از تفاهم نامه با دانشگاه پیام نور که نگاه مشترکی با کانون دارد خبر داد و گفت : این تفاهم نامه درجهت تربیت تولید کار مولد بوده و عملکرد دانشگاه پیام نور در این زمینه می تواند برای سایر دانشگاهها الگو باشد.

نیازی به حمایت های دولتی نداریم 

رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایان آموزشگا های آزاد فنی و حرفه ای کشور با اشاره به دولت عنوان داشت: دولت تاکنون از ما هیچ حمایتی نکرده و این درحالی است که ما نیز نیازی به حمایت های دولتی نداریم و تنها خواسته ما این است که دولت سنگی جلوی پای ما نیندازد و بروکراسی برای فعالیت های ما ایجاد نکند.

به دولت سیزدهم خوشبین هستم

وی تاکید کرد: از دولت می خواهیم که نگاهش به ما هدایتی باشد و از نگاه های ارباب و رعیتی و دزد و پلیسی خودداری کند و زیرساخت های کشور را به متخصصین بسپارد ضمن اینکه من به دولت سیزدهم خوش بین هستم چون نگاه مردم محور دارد.

کاهش زمان آزمون های کتبی و عملی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد

سید اشرفی از کاهش زمان آزمون کتبی و عملی آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد خبر داد و این زمان را صفر اعلام کرد و گفت: در همان روزی که هنرجو آزمون کتبی می دهد همان روز نیز آزمون عملی آن برگزار و مدرک آن صادر می شود.

وی همچنین شهریه ها در این آموزشگاه ها را شهریه های معقول و متناسب با توان قدرت خرید جامعه ، هزینه های آموزشگاه ها و نرخ تورم اعلام کرد.

دخالت های دولت در بخش خصوصی منجر به فساد و رانت می شود

رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشور از طرحی به دولت سیزدهم خبر داد که در این طرح متعهد شده است ظرف ۱۸ ماه یک سوم از آمار بیکاری در کشور را کاهش دهد به شرطی که دولت هیچگونه دخالتی  به لحاظ مالی و اداری نداشته باشد چرا که معمولا دخالت های دولتی در بخش خصوصی می تواند فساد آور ورانت زا باشد.هزینه ایجاد یک شغل در کشورنیازمند یک میلیارد  و دویست میلیون تومان است و کانون می تواند بدون گرفتن حتی یک میلیارد و دویست هزار تومان شغل ایجاد کند 

«اقتصاد قوی» مستلزم  داشتن «تشکل های صنفی قوی» است

وی در پایان گفت: اگر کشور دارای تشکل های صنفی پرقدرت و سالم باشد بی شک ، شاهد اقتصاد و بازار سالم و قوی در کشور خواهیم بود ، امری که با تعامل و نگاه مثبت به آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای در کشور میسر است.

اصلانی: ازنگاه مثبت دولت جدید در توجه به کسب و کارها  تشکر می کنم

مریم اصلانی دبیرکل کانون و مدیر اجرایی این مجموعه  نیز در این نشست خبری اظهارداشت : اولین نکوداشت مدیران آموزشگاه های آزاد و فنی و حرفه ای کشور، با حضور مسئولین و شرکای اجتماعی کانون کشور ۱۹ اسفند در دانشگاه پیام نور واحد جنوب تهران برگزارشد.

تقویت جایگاه کانون و تشکل های صنفی بخش خصوصی

وی ادامه داد : سعی شد دراین نکوداشت ، جایگاه کانون و تشکل های صنفی بخش خصوصی در حوزه مهارت و آموزش های فنی و حرفه ای در راستای یجاد اشتغال پایدار؛ ارتقاء و تقویت شود .

مریم اصلانی از رونمایی چندین طرح در این نکوداشت خبر داد و یاد آور شد : کانون انجمن های صنفی کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشور به عنوان یک بازوی قدرتمند در حوزه آموزش های مهارتی  درحال نقش آفرینی  در این زمینه است.

وی افزود: در آئین رونمایی نشان و آرم کانون انجمن صنفی کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشور، سعی شده است تا این آرم ، آرم معناداری باشد  و شرکای اجتماعی و رسالت اصلی ما نیز در این آرم لحاظ شده باشد.

۷۸ درصد از موسسین آموزشگاه های آزاد فنی وحرفه ای کشور بانوان هستند

 اصلانی همچنین از مراسم تقدیر از پیشکسوتان و کارآفرین های برتر که نقش آفرینی های زیادی را در سالهای متمادی در حوزه مهارت آموزشی برعهده داشتند خبر داد وبا بیان اینکه حدود ۷۸ درصد از موسسین آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشور با نوان هستند اضافه کرد: برخی از این بانوان را سرپرستان خانوار تشکیل می دهند.

دبیرکل کانون انجمن های صنفی کارفرمایان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای آزاد کشور از نگاه مثبت دولت جدید در توجه به کسب و کارها بویژه کسب و کارهایی که نیاز کمتری به سرمایه دارند تشکر کرد و ادامه داد: بخش خصوصی با تفاهم نامه هایی که با شرکای خودش منعقد کرده است بر این باور است که آموزش و مهارت بانوان کشور باید به گونه ای باشد که این بانوان طی آموزش های کوتاه مدت ،علاوه بر کسب شایستگی بتوانند به یک شغل پایدار و کسب و کارهای خانگی دست پیدا کنند.

برچسب ها :
دیدگاه شما