جمعه ۲۴ اردیبهشت ۰۰ - May 14, 2021

کدخبر : 10709
دوشنبه 15 مارس 2021 - 18:54
Print This Post

برگزاری مجمع عمومی سالیانه سرمایه گذاری غدیر

مجمع عمومی سالیانه سرمایه گذاری غدیر منتهی به سال مالی آذر 1399 با حضور 80درصد سهامداران این هلدینگ برگزار شد.دستور كار این مجمع عبارت بود از:
۱-استماع گزارش هیات مدیره برای عملكرد سال مالی منتهی به ۳۰آذر ۱۳۹۹
۲-استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی شركت برای عملكرد سال مالی منتهی به ۳۰آذر ۱۳۹۹
۳-بررسی و تصمیم درباره ترازنامه و حساب سود و زیان سال مالی منتهی به ۳۰آذر ۱۳۹۹
۴-اتخاذ تصمیم درباره تقسیم سود
۵-انتخاب بازرس و حسابرس
۶-تعیین حق الزحمه حسابرس و بازرس قانونی شركت
۷-تعیین پاداش و حق حضور اعضای هیات مدیره شركت
۸-بررسی و اتخاذ تصمیم نسبت به معاملات مشمول ماده ۱۲۹اصلاحیه قانون تجارت
۹-انتخاب روزنامه كثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شركت
۱۰-انتخاب اعضای هیات مدیره
شرکت سرمايه گذاري غدير در سال ۱۳۷۰ با نام اوليه شرکت سرمايه گذاري بانک صادرات(سهامي خاص) و با مالکيت بانک صادرات ايران با سرمايه اوليه ۱۰ ميليارد ريال تاسيس گرديد. اين شرکت در سال ۱۳۷۴ به سهامي عام تبديل شده و در همان سال در بورس اوراق بهادار پذيرفته شد. پس از انتقال سهام ۱۲۴ شرکت ازبانک صادرات ايران به اين شرکت در سال ۱۳۷۵ به منظور اصلاح ساختار مالي، نام شرکت به سرمايه گذاري غدير تغيير يافت . با انتقال مالکيت شرکت سرمايه گذاري غدير از بانک صادرات ايران به سازمان تامين اجتماعي نيروهاي مسلح در سال ۱۳۸۷، رشد سودآوري و ارزش داراييهاي شرکت شتاب گرفت بطوريکه در حال حاضر اين شرکت با سرمايه اي معادل ۷۲،۰۰۰ ميليارد ريال به بزرگترين شرکت سرمايه گذاري چند رشته اي بورس تبديل شده است. زمينه هاي سرمايه گذاري شرکت هم اکنون صنعت هاي نفت، گاز و پتروشيمي، برق و انرژي، صنايع معدني، حمل و نقل ، سيمان، ساختمان، تجاري و مالي و همچنين فناوري اطلاعات و ارتباطات در قالب ۸ هلدينگ مي باشد. این شركت هم اكنون ۱۷هزار نفر پرسنل دارد.
تركیب سهامداران شركت به ترتیب صندوق بازنشستگان نیروهای مسلح با ۵۳درصد سهام؛صندوق بازنشستگان بانك‌ها۲۳درصد؛شخصیت های حقوقی ۱۹ درصد و افراد حقیقی ۵ درصد،می‌باشد.
در ابتدای مجمع مدیر عامل شركت سرمایه گذاری غدیر گزارشی از عملكرد این شركت ارائه كرد.
گفتنی است كه در انتهای مجمع مدیر عامل شركت سرمایه گذاری غدیر پیشنهاد سود هر سهم ۷۰تومان را برای سال۱۴۰۰ارائه داد و گفت:سود این سهم در سال ۹۹، ۴۹ تومان بود كه بارشد ۴۰درصدی به ۷۰ تومن رسید اما مجمع این مبلغ را نپذیرفت و مجمع قیمت هرسهم را برای سال ۱۴۰۰،به ازای هر سهم ۸۰تومان تصویب كرد.
در بخشی از این مجمع موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت ارقام نگر آریا به عنوان حسابرس شركت غدیر گزارش حسابرسی این شركت را اعلام كرد.به نظر این موسسه،وضعیت مالی گروه و شركت سرمایه گذاری غدیر و عملكرد مالی و جریان های نقدی گروه و شركت برای سال منتهی به تاریخ ۳۰آذر ۱۳۹۹ از تمام جنبه‌های با اهمیت،طبق استانداردهای حسابداری به نحو مطلوب نشان
داده شده است.

برچسب ها :
دیدگاه شما