جمعه ۲۴ اردیبهشت ۰۰ - May 14, 2021

کدخبر : 748
سه‌شنبه 5 ژانویه 2016 - 14:15
Print This Post

انعقاد تفاهمنامه بین بانک ملت، ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان

نسل امروز:بانک ملت، ستاد عمره عتبات دانشگاهیان و سازمان حج و زیارت با هدف تسهیل اعزام دانشجویان به عتبات عالیات، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

atabat

مراسم امضای تفاهم نامه همکاری ستاد عمره و عتبات دانشجویی با بانک ملت عصر امروز در سازمان حج و زیارت برگزار شد که در این مراسم اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت گفت: براساس سیاست های بعثه رهبری نگاه جدی ما توسعه فعالیت ها در حوزه عتبات دانشجویی است که برای توسعه این فعالیت‌ها نیاز است که امکانات و شرایط اقتصادی آن فراهم شود و از بانک ها و بنگاه های اقتصادی در این زمینه کمک بگیریم.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به همکاری بانک ملت در این زمینه گفت: بانک ملت همیشه در همکاری سازمان حج و زیارت پیش قدم بوده که از جمله آن همکاری با احداث برخی پروژه‌ها در عتبات و همچنین پرداخت وام به دانشجویان برای اعزام به عتبات است.

وی ادامه داد: تاکنون ۳۰۰ هزار دانشجو متقاضی اعزام به عتبات بوده که در این دوره ۵۰ هزار نفر ثبت نام کرده اند که از میان این ۵۰ هزار نفر ۱۱ هزار و ۵۰۰ دانشجو به عتبات اعزام خواهند شد.

اوحدی اضافه کرد: به دلیل محدودیت‌هایی که در سال‌های قبل داشتیم دختران دانشجو به این سفر اعزام نمی شدند اما از این دوره کاروان‌های دانشجویی دختر نیز اعزام خواهند شد.

 

**فقیهی: ۷۴ درصد از دانشجویان اعزام در دوره قبل اولین بار حضورشان در عتبات بود

در ادامه حجت الاسلام فقیهی با اشاره به اعزام دانشجویان به عتبات از ۵ بهمن ماه گفت: چهاردهمین دوره اعزام دانشجویان به عتبات از ۵ بهمن آغاز خواهد شد که در این دوره بیش از ۱۲ هزار دانشجو به این سفر اعزام می شوند.

وی اضافه کرد: بیش از چهار میلیون دانشجو در کشور در حال تحصیل هستند که اکثر آنها متقاضی سفر به عتبات اند آسیب شناسی که از دوره سیزدهم اعزام داشتند نشان داد که ۷۴ درصد دانشجویان اولین باری بود که به این سفر اعزام شدند.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشجویی ادامه داد: بهترین کار این است که ما شرایط را برای دانشجویان فراهم کنیم که بتوانند به این سفر اعزام شوند.

 

**مدیر عامل بانک ملت: ۲۵ هزار وام یک میلیونی به عتبات دانشجویی اختصاص دادیم

مدیر عامل بانک ملت نیز در این مراسم گفت: براساس این تفاهم نامه ۲۵ هزار نفر از دانشجویان متقاضی سفر به عتبات می توانند وام ۱۰ میلیون ریالی بگیرند که جمعا ۲۵ میلیون ریال خواهد بود.

رستگار گفت: شرایط دریافت این وام یک ضامن و داشتن معرفی نامه از ستاد عتبات عالیات است که شعبات بانک ملت در سراسر کشور این وام ها را پرداخت خواهند کرد.

وی در پایان گفت: این وام با سود چهار درصد و اقساط بلند مدت به دانشجویان پرداخت می شود.

علي رستگار اظهار داشت: اين بانک در انجام رسالت اجتماعي خود، اقدامات مهمي را انجام داده که پرداخت تسهيلات به دانشجويان براي اعزام به عتبات عاليات نيز در همين زمينه است.

وي با اشاره به ارتباط صميمانه و نزديک بانک ملت و سازمان حج و زيارت افزود: در چارچوب اين تفاهمنامه، بانک ملت به ۲۵ هزار دانشجو با معرفي سازمان حج و زيارت، هر کدام ۱۰ ميليون ريال تسهيلات اعزام به عتبات عاليات اعطا خواهد کرد.

مديرعامل بانک ملت با اشاره به اين نکته که اعطاي اين تسهيلات به کل شبکه اين بانک ابلاغ شده است، تصريح کرد: تسهيلات مذکور تنها با يک ضامن و در کوتاه ترين زمان ممکن به دانشجويان متقاضي اعطا خواهد شد.

وي همچنين به ساخت هتل هايي در کربلا و نجف با مشارکت بانک ملت و سازمان حج و زيارت اشاره کرد و افزود: بانک ملت در پروژه هاي بعدي نيز در کنار سازمان حج و زيارت خواهد بود.

رستگار با اظهار اميدواري نسبت به اين که دانشجويان بتوانند با استفاده از اين تسهيلات، بهترين بهره را از سفر معنوي اعزام به عتبات عاليات ببرند، خاطرنشان کرد: در فازهاي بعدي تعداد اين وام ها افزايش خواهد يافت.

وي در عين حال اعلام کرد که بانک ملت در دو سال گذشته ۱۵ هزار ميليارد ريال تسهيلات قرض الحسنه ازدواج، بيش از ۲۲۹ ميليارد ريال براي آزادسازي زندانيان جرائم غيرعمد، بالغ بر ۶ هزار ميليارد ريال براي اشتغال مددجويان بهزيستي و کميته امداد و بيش از سه هزار ميليارد ريال براي خوداشتغالي، مشاغل خانگي و نيازهاي ضروري تسهيلات اعطا کرده است.

رستگار به ساخت ۶۳ مدرسه از سوي بانک ملت در راستاي ايفاي مسووليت هاي اجتماعي اشاره کرد و افزود: ساخت دو خوابگاه دانشجويي نيز به زودي از سوي اين بانک شروع خواهد شد.

برچسب ها :
دیدگاه شما