پنج شنبه ۱۰ اسفند ۰۲ - February 29, 2024

کدخبر : 668
سه‌شنبه 22 دسامبر 2015 - 15:01
Print This Post

یش بینی ۳ هزار پارکینگ در مجموعه مگاپارس تهران

نسل امروز:مراسم رونمایی از سایت علمی، ورزشی و خبری ورزش۶۰ روز گذشته (دوشنبه ۳۰ آذرماه) با حضور اهالی ورزش و پیشکسوتان فوتبال در مجموعه مگاپارس تهران برگزار شد .


mega pars
دکتر سید عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی وزیر ورزش در این مراسم با اشاره به آن که توجه به اصل صداقت در ورزش یکی از مهم ترین مواردی است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: رسانه ها در این خصوص نقش ویژه ای دارند به طوری که انتشار اخبار صحیح و دقیق، مردم را در جریان اطلاع رسانی درست قرار داده و بسیاری از استانداردها رعایت خواهد شد.

وی افزود: از همین رو باید شرایط به گونه ای شود که فرهنگ صداقت در ورزش حرفه ای کشور بیش از پیش نهادینه شود.
همچنین سید حسن موسوی، مدیرعامل پروژه مگاپارس در نشستی که در حاشیه این مراسم برگزار شد، با اشاره به بی نظیر بودن این مجموعه درتهران گفت: هدف از راه اندازی این مجموعه، ایجاد مرکزی آرام برای خانواده هاست تا در بتوانند در مراسم های مختلف از این مجموعه بهره برداری های لازم را انجام دهند.
وی با بیان آن که این پروژه در سال ۸۸ در بخش تجاری شروع به کار کرد، سرمایه گذاری صورت گرفته در این مجموعه را بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: البته ۳۰ درصد از این مجموعه به فعالیت های تجاری اختصاص دارد و مهم ترین هدف از راه اندازی این مجموعه گردآوری مجموعه ای بزرگ برای توسعه مقوله فرهنگی و تفریحی خانواده هاست به طوری که در مناسبت های مختلف، برنامه های متفاوتی در این مجموعه برگزار خواهد شد.
مدیرعامل شرکت طرح و توسعه عمران پارس با بیان اینکه در مراسم روز جهانی انرژی که ژانویه ۲۰۱۶ برگزارمیشود پروژه مگاپارس به عنوان یکی از نامزدهای دریافت پروژه ای باحداقل مصرف انرژی و سیو انرژی مطرح است ،گفت :این پروژه با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی وارد مراحل اجرایی شده و با آخرین تکنولوژی های ساخت در زمینه مصرف انرژِی همراه خواهد بود و به دلیل همین ویژگی ها یکی از نامزدهای مراسم روز جهانی انرژی خواهد بود .
وی با بیان اینکه  پروژه مگا پارس به عنوان یک مجتمع اداری ، تجاری و ورزشی در زمینی به مساحت ۲۵ هزار و۵۰۰ مترمربع در حال احداث است که با توجه به نوع کاربری و طراحی به عنوان یکی از مراکز اجتماع مردمی مطرح است گفت:میزان سرمایه گذاری این مجموعه منهای مبلغ زمین و پروژه حدود ۱۵۰ میلیارد تومان است و این امیدواری وجود دارد که تا پایان پروژه با همین بودجه به پایان برسد .

وی خاطرنشان کرد: کار اجرای این پروژه همزمان با احداث واحدهای مسکونی در ضلع جنوبی پروژه بوده است و طی یک مشارکت مقرر میشود ۳۶۰ واحد مسکونی برای کارکنان ارتش احداث و همزمان ۲۶ هزار متر از زمین نیز در تملک قرار گیرد .موسوی در خصوص آغاز به کار این پروژه اظهار کرد: این پروژه به صورت جدی از سال ۸۸ در بخش تجاری شروع به کار کرده و پیش بینی میشود تا انتهای سال ۹۶ به اتمام برسد که اولین فاز آن بخشی از مجموعه تجاری و هایپرمارکت است که با مشارکت هایپرمی انجام خواهد شد .

وی بخش تجاری این پروژه را ۳۰ درصد اعلام کرد و افزود: مابقی این پروژه مشاعات و خدماتی اعم از سینماست که ۷ سالن سینما برای آن پیش بینی شده و یک استیج با گنجایش ۳۵۰ نفر و فضای بازی کودکان با تعاریف جدید نیز در این پروژه پیش بینی شده است .

موسوی با تاکید براینکه نگاه ما در احداث این مجموعه تجاری نبوده است ، خاطرنشان کرد: هدف اصلی احداث این پروژه ایجاد مرکزی آرام با برنامه های متنوع است تا محیطی دلنشین و مفرح را به همراه داشته باشد .وی با بیان اینکه در این مراسم از تمبر این پروژه رونمایی میشود ،اظهار کرد: این پروژه با مشارکت شرکت ساختمانی معلم با ۴۳ درصد سهم ،شرکت توسعه ساختمان با ۳۳ درصد سهم و مابقی با سرمایه گذاری سهامداران بخش خصوصی وارد مراحل اجرایی شده است .

مدیرعامل شرکت طرح و توسعه عمران پارس در پاسخ به این پرسش که ممکن است این پروژه نیز همانند پروژه کوروش گره ترافیکی در این منطقه ایجاد کند ، اظهار کرد: به فاصله ۱۵۰ متری از این پروژه ایستگاه قدوسی قرار دارد و از سوی دیگر این پروژه با پیش بینی ۳ هزار پارکینگ صورت میگیرد و به نظر نمی رسد بار ترافیکی این منطقه را افزایش دهد .

وی خاطرنشان کرد: این پروژه دارای ۱۱ هزار مترمربع بخش اداری است که به صورت طبقات بدون پارتیشن خواهد بود و یک بام سبز یک هکتاری نیز برای آن پیش بینی شده که از نظر اقتصادی برای واحدهای فوقانی یک مزیت محسوب خواهد شد .

موسوی عنوان کرد: ۳۵ درصد جمعیت این پروژه از بالا به پروژه تزریق میشوند و با شکل خاص معماری پیش بینی شده محیطی آرام و دلنشین وجود خواهد داشت .

وی همچنین به وجود آبشاری در این پروژه اشاره کرد که عرض آن ۲۴ و ارتفاع ۱۱ متر دارد و افزود: پس از اتمام پروژه اگر به هلی کوپتر به این پروژه نگاه شود بامی دیده نخواهد شد و فضای سبزی همانند یک پارک قابل مشاهده خواهد

برچسب ها :
دیدگاه شما