پنج شنبه ۱۰ اسفند ۰۲ - February 29, 2024

کدخبر : 517
یکشنبه 29 نوامبر 2015 - 12:02
Print This Post

سرمایه‌گذاری‌ مشترک؛ همایش اقتصادی ایران و ایتالیا

دبیر کل اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی ایران گفت: در همایش مشترک اقتصادی ایران و ایتالیا معرفی پروژه‌های اقتصادی مشترک دو کشور ایران و ایتالیا و لزوم سرمایه‌گذاری‌های مشترک مدنظر ماست.

parcham italia احمد فیاض بخش در همایش تجاری ایران و ایتالیا با بیان این مطلب افزود: پس از توافق وین، شرایط اقتصادی جدیدی برای ایران به وجود آمد و ایتالیا در زمره شرکای اول اقتصادی ایران قرار گرفت بطوری که توافق وین نه تنها برای ایران بلکه برای کل دنیا ثمربخش است.

به گفته وی در این همایش ضمن تأکید بر تجدید روابط گذشته درصددیم تا سطح روابط اقتصادی خودمان را با ایتالیا که در گذشته به خاطر تحریم ظالمانه به نصف کاهش یافته بود بازسازی کنیم.

فیاض بخش در ادامه خاطرنشان کرد: بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط در اقتصاد ایتالیا اهمیت داشته و این موضوع همکاری ما را با این کشور جذاب‌تر می کند.

دبیر کل اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی ایران یادآور شد: اتاق ایتالیا برای انجام و برقراری ارتباطات و فعال‌سازی اتحادیه‌های مربوط به تجارت دو کشور به طور کامل فعال هستند.

وی در ادامه گفت: جمهوری اسلامی ایران اقتصاد در حال رشد دارد که با دارا بودن ظرفیت‌های مختلف و نیروهای مستعد انسانی به آسانی می‌تواند با همکاری‌ ایتالیا بازار ۴۰۰ میلیونی منطقه را تصاحب کند.

احمد فیاض بخش در ادامه گفت: در جمهوری اسلامی ایران امنیت سرمایه گذاری و توانمندی برای ساخت زیرساخت‌های مختلف ، برتری ایران را نسبت به کشورهای منطقه نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه معادن، نیروگاه‌ها و زمین‌های کشاورزی ایران بسترهای مناسبی برای پیشرفت همراه با مساعدت شرکت‌های دانش بنیان را داراست افزود: از ایتالیا خواستاریم تا ضمن فراهم کردن ورود تجار ایرانی به ایتالیا ،‌تعاملات لازم بین تجار دو کشور را انجام دهد.

احمد فیاض بخش در ادامه گفت: دسترسی به آبهای آزاد، بازار اقتصادی کشورهای همسایه، اشتغال به کار نیروهای متخصص و توسعه گردشگری می‌تواند مجموعه‌ای از دیگر زمینه‌های همکاری ایران و ایتالیا باشد.

دبیر کل اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی ایران  خاطرنشان کرد: ظرف دو سال آینده می‌توان امیدوار بود که حجم روابط به گذشته باز گردد و برای ۵ سال آینده انجام برنامه ریزی و هدف‌گذاری در سایه همکاری مشترک و دسته جمعی شرکت‌های ایرانی و ایتالیایی محقق می‌شود.

برچسب ها :
دیدگاه شما