یکشنبه ۱۲ آذر ۰۲ - December 3, 2023

آخرین خبرها

کدخبر : 56
جمعه 9 اکتبر 2015 - 20:17
Print This Post

اشتغال زایی پاساژعلاءالدین ۱ و ۲ برای ۳۰ هزار نفر

مجتمع تجاری علاالدین 2 بزرگترین وارد کننده و فروشنده دوربین های مدار بسته و دیجیتال در خاورمیانه است/اهدای 463 بن خرید 200 هزار تومانی درچهاردهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی

داوود بادپا مدیر مجتمع تجاری علاالدین ۱ و ۲ در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار نسل امروز درحاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی در مصلای تهران درخصوص برپایی غرفه ای در این نمایش اظهارداشت: مجموعه مجتمع های تجاری علاالدین ۱ و ۲ خوشبختانه امروز تبدیل به برندی مطرحی درخصوص عرضه انواع گوشیهای تلفن همراه و همچنین دوربین های مدابسته شده اند. به عنوان مثال امروز علاالدین ۱  با ۱۲۰۰ واحد مغازه می تواند قیمت گوشی های همراه را در سطح کشور تعیین کند و به عنوان برندی مطرح حتی در کشوری مثل چین شناخته شده است.

مجتمع

علاالدین ۲ با ۴۰۰ واحد تجاری بزرگترین وارد کننده و فروشنده دوربین مدار بسته و دیجیتال در خاورمیانه است

بادپا درخصوص تکنولوژی دوربین های مدار بسته نیزتصریح کرد: مجتمع تجاری علاالدین ۲ امروز با ۴۰۰ واحد تجاری بزرگترین وارد کننده و فروشنده دوربین های مدار بسته و دیجیتال در خاورمیانه است و ما درچهاردهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی تلاش کردیم با اهدای ۴۶۳ بن خرید ۲۰۰ هزار تومانی خرید از مرکزعلاالدین ۲ در این نمایشگاه به صورت قرعه کشی مشتریان را به سمت این مرکز تجاری هدایت کنیم . مشتریانی که می توانند با ارائه این بن خرید به فروشگاه های پاساژ علاءالدین ۲ محصول خود را دریافت نمایند.

وی ادامه داد: شاید برای بسیاری از مردم این کارما جالب باشد و با خودشان فکر کنند که این بن کارت های پشتوانه مالی ندارد و به شکل نمادین قرعه کشی می شود و صرفا جنبه تبلیغاتی دارد، اما من خدا را گواه می گیرم که ما برای این موضوع (قرعه کشی بن خرید ۲۰۰ هزار تومانی برای خرید از علاءالدین ۲) درحدود ۱۲۰ میلیون تومان هزینه کردیم وتلاش کردیم هم وطنان عزیزمان هدیه ای از ما داشته باشند.

اهدای ۴۶۳ بن خرید ۲۰۰ هزار تومانی به جای یک دستگاه اتومبیل ۱۲۰ میلیون تومانی درنمایشگاه پلیس

بادپاخاطرنشان کرد: ما می توانستیم به جای اهدای ۴۶۳ بن خرید ۲۰۰ هزار تومانی یک دستگاه اتومبیل به ارزش ۱۲۰ میلیون تومان را غرعه کشی کنیم، که دراین صورت تنها یک نفر می توانست ازهدیه ما را دریافت کند. اما هدف مدیریت علاءالدین این بود که تعداد زیادی از مردم عزیزمان برنده جایزه ما شوند. چرا که پاساژ علاءالدین ۲ معروف‌ترین مرکز خرید و فروش تکنولوژی دوربین های مدار بسته در ایران است و همیشه آماده ارائه خدمان به هم وطنان عزیزمان درسراسرایران است.

مدیرمجتمع های تجاری علاءالدین ۱ و۲ درمورد میزان استقبال مردم از طرح اهدای بن کارت نیز تاکید کرد: استقبال مردم از غرفه علاءالدین در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی،ایمنی وامنیتی خوشبختانه بسیاربالا بوده، تاجایی که خانواده ها برای شرکت درقرعه کشی صف می بستند و ساعتها به انتظار می نشستد. این نشان دهنده این نکته است که مردم  ازاین گونه طرح ها استقبال می کنند.

۱۶۰۰ واحد تجاری پاساژعلاءالدین۱ و ۲ توسط ۳ تا ۴ جوان ایرانی اداره می شوند

وی عنوان داشت:امروز پاساژعلاءالدین۱ و ۲ بالغ بر ۱۶۰۰ واحد تجاری دارند که هرواحد توسط ۳ تا ۴ جوان ایرانی اداره می شوند. امروزما مفتخریم که اعلام کنیم که پاساژعلاءالدین۱ و ۲ توانسته برای ۶ هزار جوان ایرانی اشتغال زایی کند. جوانانی که با علاقه فراوان تلاش می کنند برای خانواده های خود رزق و روزی حلال ببرند و ما خوشحالیم که دراین امرموفق بودیم. نکته مهمی که می توانیم دراین خصوص به جد اعلام کنم اینکه امروز مجتمع های تجاری علاالدین ۱ و ۲ توانسته برای جوانانی اشتغال زایی کند که قبلا درمعضلات جتماعی مانند اعتیاد و خلاف گرفتار بودند امروز تبدیل به افرادی موفق درتجارت شده اند.

احیای بافت های فرسوده توسط مجتمع های تجاری علاءالدین۱ و ۲

بادپا با اشاره به احیای بافت های فرسوده توسط مجتمع های تجاری علاءالدین۱ و ۲ ابرازداشت: با ساخت این دو مجتمع و علاوه بر اشتغال زایی بسیاری از جوان کشورمان ما توانسته ایم بافت های فرسوده را درمنطقه ۱۱ احیا کنیم. چرا که به خاطر این دو مجتمع تجاری واحد های تجاری دیگری امروز مشغول به فعالیت شدند. از آنجایی که اکثر مغازه ها و بافت های این منطقه فرسوده است ، ما به احیای دوباره این منطقه کمک کردیم. درواقع ما توانستیم بافت فرسوده شهر را به بافت نو تبدیل کنیم و این بابت خداوند را شاکرهستیم.ضمن اینکه باز هم تاکید می کنم به شکل مستقیم نزدیک به ۱۰ هزار نفر و به شکل غیرمستقیم ۳۰ هزار نفرازاین دو مجتمع رزق وروزی به خانه های  خود می برند.

برای حدود ۳۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد کردیم

وی افزود:  همان گونه که اشاره کردم تاکنون مجتمع تجاری علاالدین ۱ و ۲ برای حدود ۳۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد کرده که با توجه به نام‌گذاری سال ۹۴ باید با همدلی و همزبانی همه باید کمک کنیم که کشورمان در زمینه اشتغال زایی گام های مثبتی برای جوانان عزیز کشورمان بردارد. ضمن اینکه که با این کار به دولت هم در جهت رفه بیکاری کمک می شود. چرا که ما  ۱۶۰۰باب مغازه در این ۲مجتمع تاکنون به فروش رسیده که بیش از ۱۰ هزار خانواده و سرپرست به صورت حقیقی و حقوقی از آن برداشت می کنند. بنابراین همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کرده بودند که به جوان اعتماد کنید و نتیجه‌اش را خواهید گرفت ما همین حرکت را در پیش گرفتیم وامروز خوشحالیم که برای انبوه جوانان کشورمان اشتغال زایی صورت گرفته است.

متاسفانه یک سری افراد در پشت پرده تلاش کردند برای منافع شخصی خود علاءالدین را بکوبند

بادپا اضافه کرد: متاسفانه یک سری افراد در پشت پرده تلاش کردند که برای منافع شخصی خود علاءالدین را بکوبند و ازاین طریق مشتری برای برند ها و مغازه های خودشان پیدا کنند. این درحالی است که ما دریکی دوسال اخیرما اصلا کاری به کار کسی نداشتیم و به نوعی چراغ خاموش به فعالیت خودمان ادامه می دادیم. توقعی هم از کسی نداشتیم. درمقابل دوست نداشتیم که رقبای ما به این شکل برضد ما فعالیت کنند. درواقع ما اصلا مراکز خرید دیگر را رقیب نمی‌دانیم. زیرا همه مراکز فروش گوشی در تهران و شهرستان‌ها گوشی‌های‌شان را از علاءالدین تهیه می‌کنند و هیچ مرکزی نمی‌تواند رقیبی برای علاءالدین باشد.

هدفی جزء اشتغال زایی برای انبوه جوانان بیکارایرانی نداشتیم

وی درادامه تصریح کرد: ما خیلی راحت می‌توانستیم با سرمایه‌ای که داریم هزار و یک فعالیت دیگر اقتصادی مثل آپارتمان سازی داشته باشیم. اما این کاررا انجام ندادم. چون هدف ما چیزدیگر بوده، هدف ما اشتغال زایی برای انبوه جوانان ایرانی بوده که بیکاربودند و نیاز به اشتغال زایی داشتند. به همین خاطر ما دو واحد تجاری عظیم ساختیم و با تبدیل آن به غرفه ها و مغازه های کوچک و فروش به شکل اقساطی به هزاران جوان ایرانی در کسب روزی کمک کردیم. می توانید از افرادی که دراین دو مجموعه کار می‌کنند سوال کنید، خیلی از آنها فکر نمی‌کردند که صاحب مغازه شوند. اما حمایت‌شان کردیم که صاحب مغازه شوند و حالا خودشان چندین شاگرد دارند وکاراقتصادی می کنند.

میانگین سنی صاحبان واحدهای تجاری این دو مجتمع بین ۲۸ تا ۳۵ سال است

بادپا با اشاره به میانگین سنی صاحبان واحدهای تجاری پاساژ علاالدین۱ و ۲ تاکید کرد: میانگین سنی صاحبان واحدهای تجاری این دو مجتمع بین ۲۸ تا ۳۵ سال است و این یک نوع رکورد درایران است. باید این رکورد را در کتاب گینس نوشته شود. ما احساس کردیم که این جوانان می توانند وارد کننده و فروشنده خوبی باشند. خوشبختانه امروز اعتماد ما به این جوانان جواب داده این دومجتمع موفقترین مجتمع های تجاری درایران بودند. ما امروزتوانسته ایم اعتماد خوبی در خاورمیانه برای خودمان کسب کنیم. تاجایی که امروز وقتی یک جوان ایرانی برای خرید گوشی با دوربین های مداربسته به کشوری مثل چنین می رود به اعتباراین دو مجتمع به او جنس برای فروش در داخل کشور داده می شود.

وی با اشاره به وجود ۱۰۷۰ باب مغازه از میدان بهارستان تا میدان جمهوری ابرازداشت: ما ۱۲۰۰ واحد تجاری در پاساژعلاءالدین ۱ داریم که روزانه بالای ۱۰۰ هزارنفرمراجعه کننده داریم، که کنترل این تعداد مغازه دار و فروشنده واقعا کاردشواری است. دراین بین با این تعداد فروشنده و مشتری قطعا چند مغازه دارهم پیدا می شود که خلاف مقررات گران فروشی یا خلاف دیگری داشته باشند. اما این دلیلی براین نمی شود که عظمت کل کار زیر سوال برود. متاسفانه یک عده منتظرهستند که با کوچکترین اشتباه همه چیزرا در بوغ وکرنا کنند. درواقع هدفی جز تخریب ندارند و این واقعا جای تاسف دارد.

اخراج ۷ تا ۱۰ کاسب گران فروش از پاساژ به دلایل شیطنت و برهم زدن نظم بازارو پاساژ درسال گذشته

بادپا با اشاره به اخراج چند مغازه دار از پاساژ علاءالدین افزود: سال گذشته بین ۷ تا ۱۰ کاسب گران فروش را ازپاساژ به دلایل مختلف از جمله شیطنت و برهم زدن نظم بازارو پاساژ اخراج کردیم وبا کسی هم دراین خصوص تعارف نداریم و ما در پاساژ شماره یک را در ۲ فاز آغاز کردیم که مرحله اول سال ۷۶ با ۴۰۰ مغازه و فاز دوم آن یعنی ۸۰۰ مغازه در سال ۷۷ به بهره برداری رسید و پاساژ علاالدین ۲ نیز در سال ۹۰ بدون هیچ وام بانکی ساخته و در سال ۹۱ تحویل خریداران جوان آن شد.

وی با بیان اینکه اصلا مراکز خرید دیگر را رقیب خود نمی‌دانیم، یادآورشد: همه مراکز فروش گوشی در تهران و شهرستان‌ها گوشی‌های‌شان را از علاءالدین تهیه می‌کنند و هیچ مرکزی نمی‌تواند رقیبی برای علاءالدین باشد. چرا که علاءالدین ۱ برگترین مرکز خرید گوشی های تلفن همراه در ایران است و وجود پاساژها و مغازه‌های جدید به نفع ما است، چرا که تمام این افراد محصول خود را از ما تامین می‌کنند.

برگزاری اولین دوره نمایشگاه فصلی مختص دوربینهای مدار بسته به صورت رایگان در زمستان

علاالدین

مدیرمجتمع های تجاری علاءالدین ۱ و ۲  درپایان گفت: ما اولین دوره نمایشگاه فصلی مختص دوربینهای مدار بسته را به صورت رایگان برای مشتریان داخل و خارج پاساژ در زمستان امسال برگزار خواهیم کردو با تصمیم مدیریت قرار بر این شده تا در فضای ۵ هزار متری در طبقه پنجم و ششم پاساژ به صورت رایگان برای کلیه برندهای دوربین مدار بسته و سیستمهای حفاظتی نمایشگاهی تعبیه شود. چرا که همان گونه که گفتم ۴۰۰ مغازه را ما در مجتمع تجاری علاالدین۲ به دوربین مدار بسته و سیستمهای حفاظتی اختصاص دادیم و تلاش می کنیم که در پایان سال جاری این نمایشگاه فصلی را به بهترین  شکل ممکن برگزار کنیم.

برچسب ها :
دیدگاه شما