پنج شنبه ۱۰ اسفند ۰۲ - February 29, 2024

کدخبر : 13221
چهارشنبه 29 نوامبر 2023 - 15:16
Print This Post

در همایش ادبی فخر ایران و آیین رونمایی از خودرو شهید فخری‌زاده؛ ابطحی: ما از قدرت منطقه‌ای به سمت قدرت جهانی شدن رفته‌ایم

سید مجتبی ابطحی با بیان اینکه جهان جدیدی در حال خلق شدن است گفت: آن زمان گذشت که امثال چرچیل، استالین و روزولت می‌نشستند و دنیا را تقسیم می‌کردند. امروز جهان اسلام سهم عظیمی برای خود در دنیا قائل است. ما از قدرت منطقه‌ای به سمت قدرت جهانی شدن رفته‌ایم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، چهارمین همایش ادبی فخر ایران و آیین رونمایی از خودروی دانشمند برجسته هسته‌ای کشور، دکتر «محسن فخری‌زاده» به‌مناسبت سومین سالروز شهادت این شهید وارسته و والامقام، صبح امروز (چهارشنبه) در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
در این مراسم که «سیدمحمد حسینی» معاون پارلمانی رئیس جمهور، سردار سرتیپ دوم «محمدقاسم ناظر» مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، حجت‌الاسلام والمسلمین «سید ضیاءالدین آقاجانپور» رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر سرتیپ «نبی سهرابی» جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، حجت الاسلام و المسلمين «محمد باقر ابراهيمى معاون فرهنگى سازمان عقيدتى سياسى ودجا» و جمعی از مسئولان و مدیران این سازمان، دکتر «سید مجتبی ابطحی» دبیر کل کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین، امیر «ابراهیم گلفام» جانشین معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح، حجت الاسلام و المسلمين«عبدالعلی گواهی» رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح، حجت‌الاسلام و المسلمين «عبدالنبی صداقت» نماینده محترم ولی فقیه در قرارگاه ثارالله، سردار «عباس بایرامی» رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس، خانواده شهیدان فخری زاده، علی محمدی، رضایی‌نژاد، سفرای کشورهای مختلف، نمایندگان جنبش‌های مقاومت در منطقه، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و  همچنین شاعران انقلابی کشور از جمله علیرضا قزوه، حجت الاسلام سید عبدالله حسینی، علی محمد مؤدب، محمدمهدی سیار، حمید هنرجو، محمدمهدی عبداللهی و نغمه مستشارنظامی و…  و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری حضور داشتند، سید مجتبی ابطحی دبیر کل کنفرانس بین‌المللی حمایت از فلسطین گفت: دشمن صهیونیستی در ۱۵ مهر با عملیاتی ترکیبی روبرو شد. دشمن نیز برای برخورد با این عملیات دست به مجموعه جنایتی زد اسرائیلی‌ها به جنایت ترکیبی روی آوردند و فلسطینی‌ها هم مقاومت ترکیبی را انجام دادند. مقاومت ترکیبی جبهه مقاومت منجر به پیروزی‌هایی ترکیبی نیز شد و میزان این موفقیت‌ها در حال افزایش است.
وی اضافه کرد: دستاورد پیروزهای جبهه مقاومت به گونه‌ای است که دشمن حتی نتوانست یک رزمنده مقاومت را به اسارت دربیاورد و یا تسلیحات نیروی مقاومت را از بین ببرد. همین موضوع سبب شد برای آتش‌بس‌های بعدی حماس شرط‌های جدیدی اضافه کند. چهار شرط اخیر حماس برای آتش‌بس دوباره ازجمله این موارد است. این موفقیت‌ها نشان می‌دهد حماس هم‌اکنون مدیریت زمان را در اختیار دارد و اتفاق‌های زیبا در انتظار مقاومت است.
وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه جهان جدیدی در حال خلق شدن است گفت: آن زمان گذشت که امثال چرچیل، استالین و روزولت می‌نشستند و دنیا را تقسیم می‌کردند. امروز جهان اسلام سهم عظیمی برای خود در دنیا قائل است. ما از قدرت منطقه‌ای به سمت قدرت جهانی شدن رفته‌ایم.
ابطحی در خاتمه سخنانش تاکید کرد: حضرت آقا در سال‌های ۹۳ و ۹۴ به جوانان غربی نامه نوشتند . تاثیرات این نامه‌ها بعد از هفت و هشت سال مشخص شده است. چون در بسیاری از نقاط اروپا اعترا‌ض‌هایی ضد اسرائیلی را شاهد هستیم.
 

برچسب ها :
دیدگاه شما