یکشنبه ۱۲ آذر ۰۲ - December 3, 2023

آخرین خبرها

کدخبر : 13145
دوشنبه 30 اکتبر 2023 - 16:11
Print This Post

برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن (Appex) 2 تا ۵ بهمن ۱۴۰۲

نشست خبری اولین نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن، امروز دوشنبه 8 آبان‌ در تالار اصفهان نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد. این نمایشگاه 2 تا 5 بهمن به همت گروه تجارت و اطلاعات IGT در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود. علی معین، رئیس ستاد اجرایی نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن «اپکس»، رضا الفت‌نسب، رئیس شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن «اپکس» و آرش سروری، دبیر شورای سیاست‌گذاری و مدیر محتوایی این نمایشگاه، با حضور در جمع خبرنگاران حوزه‌های فناوری، اقتصادی و کسب‌وکار درباره هدف و نحوه برگزاری توضیح دادند.

ا

اپکس پلی میان امروز و آینده/ برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن (Appex) 2 تا ۵ بهمن ۱۴۰۲

علی معین رئیس ستاد اجرایی نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن «اپکس»، در ابتدای این نشست خبری از فعالیت‌های تخصصی‌ خود در حوزه برگزاری نمایشگاه گفت و در ادامه، به جای خالی یک نمایشگاه تخصصی در زمینه اپلیکیشن اشاره کرد. معین، هدف از برگزاری اپکس را این‌گونه توضیح داد:‌‌ باید به صنعت اپلیکیشن هویت بدهیم. ما در سه سال گذشته سعی کردیم نمایشگاه Appex را برگزار کنیم؛ در دو سال اول به دلیل همه‌گیری کرونا امکان برگزاری نمایشگاه را نداشتیم و سال قبل نیز درگیر مشکلات اینترنت بودیم.

وی با بیان آن که فرهنگ سازی و ایجاد تبادل افکار بدیع و همچنین ایجاد الگوی بهینه در کنار افزایش سطح فعالیت‌های تجاری، سرمایه گذاری و درآمدزایی، از اهداف اصلی برگزاری این نمایشگاه محسوب می شود، یادآور شد: پیوند تکنولوژی و اپلیکیشن‌های کاربردی و بسترسازی برای ارائه حداکثری ظرفیت‌های و توانمندی‌های شرکت‌های داخلی، از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه به شمار می‌رود ضمن آن که اشتغال زایی و رشد همکاری‌های ملی و بین المللی، نیز به عنوان هدف دیگر برگزاری این نمایشگاه عنوان شده است.

معین، توضیح داد که علاوه بر نمایشگاه اپکس که از دوم تا پنجم بهمن‌ماه برگزار می‌شود، نمایشگاه بین‌المللی تهران میزبان چند نمایشگاه دیگر نیز هست.

به گفته علی معین، توافق‌نامه‌ای با صندوق نوآوری و شکوفایی امضا شده که براساس آن، شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند تا سقف ۶۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند. معین درباره قیمت غرفه‌ها در این نمایشگاه افزود: قیمت‌ها طبق مصوبه‌ی نمایشگاه‌هاست و حداقل متراژ برای دریافت غرفه ۱۲ مترمربع است. با این حال، برای این‌که شرکت‌های استارتاپی بتوانند از این فضا استفاده کنند، ما شرایطی را فراهم کرده‌ایم تا غرفه‌های ۶ متری نیز در دسترس آن‌ها قرار گیرد. قیمت مصوب برای هر متر نیز ۷۱۱ هزار تومان است. طبق گفته‌های رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه اپکس، تبلیغات نخستین نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن (Appex) یک ماه پیش از نمایشگاه آغاز خواهد شد. نمایشگاه اپکس، قرار است از دوم تا پنجم بهمن‌ماه سال جاری از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعدازظهر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شود.

رضا الفت‌نسب، رئیس شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن «اپکس»، نیز در ادامه گفت: برگزاری رویدادهای تخصصی در حوزه کسب‌وکارها در شرایطی که ضریب‌نفوذ تلفن‌همراه بالاست، اهمیت زیادی دارد.

وی به گروه‌های کالایی یا شرکت کنندگان در این نمایشگاه اشاره و تصریح کرد: اپلیکیشن‌ها، کسب و کارهای نوپا، توسعه دهندگان، شتاب دهنده‌های و سرمایه گذاران خطرپذیر در کنار سرمایه گذاران، اپراتورهای تلفن همراه و نیز فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، از اصلی ترین گروه‌های هدف در این نمایشگاه هستند ضمن آن که این نمایشگاه بستری برای تولید کنندگان محتوا، فعالان فین تک، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری و نیز آپ‌های رمز ارزی به شمار می‌رود تا با حضور در آن، به ارائه توانمندی‌های خود و نیز آخرین دستاوردهای این حوزه بپردازند.

الفت‌نسب، به چالش‌های صنعت اپلیکیشن اشاره کرد و افزود:‌ یکی از نقدهایی که به همه رویدادهای حوزه فناوری می‌شود، این است که چرا با وجود شرایط اینترنت، این رویدادها ادامه‌دار شده‌اند. چراغی که بخش خصوصی روشن کرده، نباید خاموش شود. رئیس شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن، با ابراز امیدواری نسبت به آینده صنعت برنامه‌های تلفن‌همراه، از تشکل‌های صنفی دعوت کرد تا در این نمایشگاه شرکت کنند و از موضوعات مختلفی که در «اپکس» وجود دارد، بهره‌مند شوند.

الفت‌نسب، درباره اکوسیستم استارتاپی شهرستان‌ها و رویدادهایی مانند چراغ که چند ماه قبل در همدان برای اولین‌بار برگزار شد گفت:‌ پیش از شروع نمایشگاه، چند رویداد چراغ در شهرهای دیگری برگزار می‌شود و تصور می‌کنم که این رویدادها، فرصت خوبی برای آشنایی با پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بالای زیست‌بوم نوآوری در دیگر شهرهای کشور است.

الفت‌نسب، شرکت‌کنندگان و گروه‌های کالایی حاضر در نخستین نمایشگاه اپلیکیشن را معرفی کرد. براساس گفته‌های دبیر شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه اپلیکیشن، کسب‌وکارهای نوپا، توسعه‌دهندگان، سرمایه‌گذاران خطرپذیر، اپراتورهای تلفن‌همراه، تبلیغات دیجیتال، کسب‌وکارهای مجازی، ابزارهای هوش مصنوعی، بازی‌های رایانه‌ای، اپلیکیشن‌های رمزارزی، شبکه‌های اجتماعی، پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد، فعالان حوزه فین‌تک، تولیدکنندگان محتوا و فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در این نمایشگاه شرکت خواهند کرد.

آرش سروری، دبیر شورای سیاست‌گذاری و مدیر محتوایی نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن «اپکس»، نیز با اشاره به تجربه حضورش در نمایشگاه‌هایی مانند جیتکس گفت:‌ نمایشگاه‌ها از شکل سنتی‌شان خارج شده‌اند. باید از روش‌های خلاقانه‌ای برای برگزاری رویدادهای نمایشگاهی استفاده کنیم. برای شروع می‌توانیم از نمایشگاه‌های بزرگی مثل جیتکس الگوبرداری کنیم.

دبیر شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه اپلیکیشن، روی انتقال تجربه افراد فعال در حوزه برنامه‌های تلفن‌همراه تاکید کرد. به گفته سروری، سالن‌های ۷ و ۲۷ نمایشگاه بین‌المللی قرار است مکانی برای انتقال تجربه و برگزاری پنل‌های آموزشی در زمینه اپلیکیشن‌ شود. او افزود:‌‌ «پنل‌های انتقال تجربه در نمایشگاه اپکس، به ۳ بخش مگااپ‌ها، اپلیکیشن‌هایی با چند میلیون نصب و اپلیکیشن‌های استارتاپی تقسیم می‌شود. ارائه‌هایی را نیز درباره ترندهای روز با استفاده از گیمیفیکیشن در نظر گرفته‌ایم.»

سروری، در مورد امنیت و بی‌اعتمادی به اپلیکیشن‌های ایرانی و حضور موسسات آموزشی حوزه اپلیکیشن در Appex این‌گونه پاسخ داد: ما در بخش تولید محتوای اپکس تلاش می‌کنیم تا بخش‌های مختلفی را ارائه کنیم و به دلیل افزایش هک‌شدن برنامه‌های موبایلی، یکی از مباحثی که در پنل انتقال تجربه مطرح می‌شود،‌ قطعاً امنیت خواهد بود.

وی یادآور شد: تاکنون ٣٢ شرکت ثبت نام کرده‌اند و علاوه بر غرفه‌ برای محتواسازی هم پنل و نشست‌هایی تدارک دیده شده است. همچنین استارت‌آپ‌ها به سه دسته کوچک، متوسط و بزرگ تقسیم می‌‌شوند که استارت‌های بزرگ به استارت‌‌آپ‌های کوچک کمک کنند و انتقال تجربه داشته باشند.

در خصوص این نمایشگاه بیشتر بدانیم

اولین نمایشگاه اپلیکیشن APEEX2024 دوم تا پنجم بهمن ماه سالجاری در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

امروزه استفاده از اپلیکیشن ها در ایران به یک امر بسیار معمول تبدیل شده است. برخی از اپلیکیشن های کاربردی مانند تاکسی های اینترنتی، بازارهای عرضه کننده نرم افزار و فروشگاه های اینترنتی توانسته اند بیش از ۴۰ میلیون کاربر فعال را جذب کنند. این میزان بالای علاقمندی مردم ایران به استفاده از اپلیکیشن ها نشان از تمایل قوی آنها به استفاده از فناوری های نوین دارد. اپلیکیشن های تاکسی اینترنتی توانسته اند با ارائه خدماتی سریع و آسان، تقریباً تمامی نیازهای مردم در زمینه حمل و نقل را برطرف کنند. همچنین، بازارهای عرضه کننده توانسته اند بستری مناسب برای ارائه و فروش نرم افزارهای مختلف فراهم کنند. این اپلیکیشن ها به کاربران امکان می دهند تا به راحتی نرم افزارهای مورد نیاز خود را پیدا کنند و در کمترین زمان ممکن آنها را دانلود کنند. همچنین، فروشگاه های اینترنتی توانسته اند با ارائه محصولات متنوع و با کیفیت، از اطمینان مشتریان برخوردار شوند. این فروشگاه ها به مردم ایران امکان می دهند تا به راحتی اقلام مورد نیاز خود را سفارش دهند و به صورت آنلاین خرید کنند. به منظور شناساندن فعالین حوزه نرم افزارهای موبایل و ارتقای این صنعت در ایران، برگزاری نمایشگاه اپلیکیشن APPEX 2024 می تواند نقش بسیار موثری داشته باشد. این نمایشگاه می تواند فرصتی مناسب برای معرفی و ارتقای نرم افزارهای موبایل در ایران باشد و به فعالین این حوزه کمک کند تا بازار خود را گسترش دهند. در نهایت، استفاده از اپلیکیشن های کاربردی در ایران به یک نیاز اساسی تبدیل شده است و با برگزاری نمایشگاه های تخصصی این صنعت می تواند به رشد و توسعه بیشتری دست یابد.

این نمایشگاه با اهدافی همچون

– فرهنگ سازی و ایجاد تبادل افکار بدیع و ایجاد الگوی بهینه

– افزایش سطح فعالیت های تجاری،سرمایه گذاری و درآمد زایی

– پیوند تکنولوژی و اپلیکیشن های کاربردی

– بسترسازی لازم به جهت ارائه حداکثری ظرفیت ها و توانمندی های شرکت های داخلی

– اشتغال زایی و رشد همکاری های ملی و بین المللی، قرار است فعالین این حوزه در دور هم جمع کند.

در کنار نمایشگاه برنامه های جانبی همچون پنل های انتفال تجربه، آموزشی و نشست های متنوع با موضوعات تنظیم گری در حوزه نرم افزار و … برگزار شود.

این نمایشگاه متشکل از شرکت ها و فعالین گروه هایی همچون اپلیکیشن ها، کسب و کارهای نوپا، توسعه دهندگان، شتاب دهندگان و سرمایه گذاران خطر پذیر، کسب و کارهای آنلاین، اپراتورهای تلفن همراه، تبلیغات دیجیتال، تولید کنندگان محتوا، کسب و کارهای نوآوری مالی، مراکز فن آوری، شبکه های اجتماعی، بازی های رایانه ای و… می باشد.

برچسب ها :
دیدگاه شما