شنبه ۱۶ فروردین ۹۹ - April 4, 2020

کدخبر : 10192
دوشنبه 17 فوریه 2020 - 17:29
Print This Post

هجدهمین جشنواره تئاتر زندان‌های سراسر کشور در برج آزادی برگزار می شود

اسماعیلی از برگزاری هجدهمین جشنواره تئاتر زندان‌های سراسر کشور در برج میلاد خبر داد.

علی اسماعیلی معاون سلامت کانون اصلاح و تربیت در نشست خبری هجدهمین جشنواره تئاتر زندان‌های سراسر کشور گفت: امسال برای دومین بار استان تهران میزبان هجدهمین جشنواره تئاتر زندانیان است.

وی افزود: ۲۲۰ گروه هنری در مجموعه ۹ زندان استان تهران وجود دارد که ۲۲۰۰ زندانی در این گروه‌ها مشغول به فعالیت هنری هستند.

اسماعیلی بیان کرد: بازگشت به جرم زندانیان حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد است، اما بازگشت به جرم زندانیانی که در گروه‌های هنری در داخل زندان فعالیت می‌کنند حدود ۲ درصد و در حد صفر است.

معاون کانون اصلاح و تربیت استان تهران بیان کرد: جشنواره امسال در سه بخش نمایشنامه خوانی، نمایش خیابانی و نمایش صحنه‌ای در ۲۳ استان برگزار می‌شود.

اسماعیلی بیان کرد: امسال ۶۰ اثر به جشنواره ارسال شده است که ۹ اثر در بخش صحنه‌ای، ۶ اثر در بخش خیابانی، و ۶ اثر در بخش نمایشنامه خوانی داوری می‌شود.

وی بیان کرد: داوران جشنواره امسال فرهاد آئیش، گلاب آدینه و فرهاد قائمیان هستند، همچنین استادانی از جمله علیرضا خمسه، همت و فرهانی در زندان‌ها حضور داشتند و نسبت به آموزش زندانیان کمک کردند.

معاون کانون اصلاح و تربیت استان تهران گفت: امسال جایزه ویژه شهید سلیمانی با مضمون ایثار با حضور خانواده شهید پورجعفری به آثار برگزیده اهدا می‌شود.

اسماعیلی بیان کرد: از طریق درآمد‌ها و اعطای کمک‌های مردمی به جشنواره امسال زندانیان حاضر در گروه‌های هنری آزاد خواهند شد و اگر کمک‌ها بیشتر باشد، به آزادی زندانیان کانون اصلاح و تربیت و زندان زنان اختصاص پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: در جشنواره امسال برای اولین بار در گروه نمایش خیابانی زندانیان زن اثر خود را به نمایش می‌گذارند.

اسماعیلی گفت: سال گذشته بلافاصله بعد از جشنواره ۵ زندانی از زندان آزاد شدند و زندانیان دیگر از تخفیف برخوردار شدند.

وی بیان کرد: بودجه فرهنگی زندان‌های استان تهران تقریبا صفر است.

گفتنی است، هجدهمین جشنواره تئاتر زندانیان سراسر کشور ۴ تا ۷ اسفندماه در برج آزادی برگزار می‌شود.

برچسب ها :
دیدگاه شما