دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۹ - June 1, 2020

کدخبر : 9883
شنبه 2 نوامبر 2019 - 15:47
Print This Post

لغو انتخابات هیئت فوتبال استان تهران با تأیید سازمان بازرسی

مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان تهران لغو انتخابات هیئت فوتبال را با تأیید سازمان بازرسی و وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد و گفت: ما مانع نیستیم دوستان تمکین قانونی نمی‌کنند.

رضا گل‌محمدی مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان تهران در نشست خبری ظهر امروز درباره انتخابات هیئت فوتبال استان تهران اظهار داشت: ما مانع نیستیم دوستان تمکین قانونی نمی‌کنند.

وی در ادامه افزود: با توجه به پایان زمان ریاست هیئت فوتبال در سوم اسفندماه سال گذشته، نامه‌ای در دی‌ماه مبنی بر برگزاری انتخابات برای ریاست جدید صادرشده که با جواب غیر کارشناسی مشاور هیئت فوتبال مواجه شدیم.

گل‌محمدی ثبت شرکت توسط هیئت فوتبال را خارج از اختیارات هیئت عنوان کرد و گفت: این موضوع یک اقدام غیر کارشناسی و غیر فنی بوده که در همین رابطه طی جلسه‌ای با دبیر کلی فدراسیون فوتبال مقرر شد انتخابات برگزار شود و این مهم به هیئت فوتبال ابلاغ شد.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان به رد صلاحیت‌های داوطلبین اشاره و بیان داشت: تمام افرادی که اعلام آمادگی کرده بودند به‌نوعی رد صلاحیت شده و تقریباً یک یا دونفر در دایره بسته باقی می‌ماندند با ذکر دلایل محکم موارد مطروحه رد که این موضوع بیش از دوماه به طول انجامید و درنهایت به تأیید صلاحیت ۱۳ نفر منجر شد.

وی در این رابطه به چند اشکال اداری اشاره و تأکید کرد: معرفی اعضای مجمع باید طبق قانون با هماهنگی اداره کل بوده که هیچ اطلاع‌رسانی صورت نگرفته همچنین کسی که رئیس هیئت است نمی‌تواند نامزد انتخابات شود، در کنار این موضوعات ۷۲ ساعت قبل از برگزاری انتخابات ۳ نفر از اعضای مجمع تغییر کردند که در آئین‌نامه اشاره‌شده اعضای مجمع باید از یک هفته تا ۱۵ روز قبل انتخابات معرفی شوند.

گلمحمدی لغو انتخابات را مطابق قانون دانست و مطرح کرد: این نظر ما توسط سازمان بازرسی و وزارت ورزش تائید شده و یک هفته بعد اعلام کردیم پس از رفع ابهامات انتخابات برگزار شود که درنهایت جواب دادند برای برطرف کردن اشکالات اول مجمع تشکیل می‌دهیم بعد انتخابات را برگزار می‌کنیم؛ سؤالی مطرح است چرا هم‌اکنون در استان‌های دیگر انتخابات در حال برگزاری است؟ آیا این‌یک بام و دوهوا نیست؟

237

مدیرکل اداره ورزش و جوانان، استان تهران را پیشرو در ورزش بانوان اعلام کرد و گفت: خوشبختانه در چند رشته ورزشی شانس مدال‌های جهانی وجود داشته و حضور بانوان ما برای مسابقات المپیک امیدوارکننده است، بانوان انگیزه بسیار قوی در میادین ورزش داشته که در نهایت روند رو به رشدی را شاهد هستیم.

وی در ادامه به شرایط ورزشگاه تختی اشاره و مطرح کرد: سند ادعای بنیاد مستضعفان به استادیوم برنمی‌خورد و سند ما بلااشکال بوده و با پیگیری‌های انجام‌شده ۱۰۰ میلیارد ریال با دستور مقام وزارت به این ورزشگاه اختصاص‌یافته و امیدواریم برای فصل آینده استادیوم تختی با رفع اشکالات فنی و ایمنی آماده شود.

گلمحمدی درباره نرخ‌گذاری پیست‌های اسکی تصریح کرد: این فرایند بر عهده کمیسیون ماده پنج بوده که طبق دستور دولت نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون حضورداشته همچنین سازمان تعزیرات حکومتی به‌عنوان ناظر بر حسن اجرای کار حاضر بوده و احتمال افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصد قیمت‌ها وجود دارد.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان به اجرای ۱۳۰ برنامه توسط هیئت‌ها و ۵۳۰ برنامه فرهنگی ورزشی در سطح استان به مناسبت هفته تربیت‌بدنی اشاره و خاطرنشان کرد: مسابقات شطرنج جام پایتخت با حضور بیش از ۱۰ کشور خارجی با هدف معرفی پایتخت ایران در حال برگزاری بوده همچنین استان تهران در دومین المپیاد استعدادهای برتر کشور مقام نخست را کسب کرد.

برچسب ها :
دیدگاه شما