پنج شنبه ۱۴ فروردین ۹۹ - April 2, 2020

کدخبر : 9430
شنبه 20 جولای 2019 - 17:33
Print This Post

توسعه مراکز فناوری هوشمند شهری در تهران

فرجود گفت: تجهیز و توسعه مراکز توسعه فناوری هوشمند شهری در دستور کار سازمان فاوا است و تا پایان سال نیز سه مرکز دیگر هوشمند در تهران راه اندازی می شود.

محمد فرجود در نشست خبری برنامه های سازمان فاوای شهرداری تهران در نمایشگاه الکامپ گفت: سازمان فاوای شهرداری تهران به دنبال برنامه هایی است تا تهران به صورت هوشمند اداره شود.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران افزود: توسعه و تاسیس مراکز فناوری هوشمند شهری در دستور کار سازمان فاوای شهرداری قرار دارد و تا پایان سال سه مرکز دیگر در این زمینه راه اندازی می شود.

وی افزود: این برنامه در راستای رسیدن به شهر هوشمند می باشد و از کارهای مهمی است تا سال ۱۳۰۰، صد پروژه پایلوت شهر هوشمند در تهران انجام می شود و ما داریم شهر تهران را به محل آزمون پروژه های شهری تبدیل می کنیم.

فرجود گفت: مسیر هوشمندسازی شهر تهران شروع شده و به شدت درگیر پروژه های مهم و مفید برای شهروندان در شهر تهران هستیم.

وی بیان کرد: اپلیکیشن راه یافت که در حوزه حمل و نقل ترکیبی مانند مترو و BRT فعالیت دارد، دارای ۱۲۳ لایه است و در این حوزه اطلاعات زیادی را به شهروندان می دهد.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران با بیان اینکه انتخابات شورایاری ها به صورت الکترونیکی برگزار می شود، گفت: ما به دنبال اصلاح اجرای الکترونیک می باشیم و تا یک ماه آینده برخی از آن برای مدیران شهرداری اجباری می شود و در آینده نیز برای شهروندان الزامی خواهد شد.

وی با بیان اینکه پروژه هوشمندسازی شهر آفتاب توسط سازمان فاوا شروع شده است، گفت: با آماده شدن زیرساخت های شهر آفتاب این نمایشگاه می تواند محل مناسبی برای رویدادهای ملی و بین المللی باشد.

فرجود گفت: یکی از چالشی ترین رویدادهای شهر تهران تعدد و پیچیدگی قوانین شهرسازی است و حل مسایل آن نیز زمان بر است و ما در سازمان فاوا به دنبال غیر حضوری کردن فعالیت ها و فرآیندهای حوزه شهرسازی می باشیم و هم اکنون یک سری از خدمات نیز در دفاتر به صورت غیر حضوری صورت می گیرد.

برچسب ها :
دیدگاه شما