چهارشنبه ۱ آبان ۹۸ - October 23, 2019

کدخبر : 9349
یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
Print This Post

توزيع سود سهام عدالت عملكرد سال ۱۳۹۶ شركتهاي سرمايه پذير به پايان رسيد

با پرداخت مبلغ 1620 ميليارد ريال به تعداد یک میلیون و 756 هزار و 937 نفر از مشمولين سهام عدالت مربوط به كاركنان دستگاههای اجرایی و بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی در دو بانك ملت و رفاه كارگران، عملیات گسترده توزيع سود سهام عدالت توسط سازمان خصوصی سازی از محل عملكرد سال 1396 شركتهاي سرمايه پذير که در مجامع عمومی سال 1397 این شرکتها مصوب شده و دریافت گردیده به پايان رسيد.
 با پرداخت مبلغ۱۶۲۰ ميليارد ريال به تعدادیک میلیون و ۷۵۶ هزار و ۹۳۷ نفر از مشمولين سهام عدالت مربوط به گروه كاركنان دستگاههای اجرایی و بازنشستگان صندوق های تامین اجتماعی، بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح در دو بانك ملت و رفاه كارگران، توزيع سود سهام عدالت از محل عملكرد سال ۱۳۹۶ شركتهاي سرمايه پذير سهام عدالت که در سال ۱۳۹۷ مصوب شده و توسط سازمان خصوصی سازی وصول شده براي مشمولين داراي شماره شباي بانكي در سامانه سهام عدالت عملاً به پايان رسيد.

این گزارش می‌افزاید: سود عملكرد سال ۱۳۹۶ شركتهاي سرمایه پذیر سهام عدالت پس از برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه کلیه شرکتهای سرمایه پذیر از جمله شركت پتروشيمي خليج فارس در مهرماه ۱۳۹۷ در مجموع به مبلغ۴۷ هزار و ۳۴۲ ميليارد ريال قطعی شد كه براي هر مشمول سهام عدالت با ارزش اوليه  بر مبنای۱۰ميليون ريالي مبلغیک میلیون و ۷۵۰ هزار ريال تخصيص يافت.

این در حالی است که مبلغ سود دريافتي هر مشمول متناسب با ارزش دارايي اوليه سهام عدالت آن فرد متغير می باشد و بخش زیادی از مشمولین کمتر از مبلغ ۱۰ میلیون ریال سهام با ارزش اولیه معادل این مبلغ دارند که در نتیجه متناسب با آن، سود آنان نیز کمتر از مبلغ ۱۷۵ هزار تومان است.

همچنین نگاهی به عمليات توزيع سود سهام عدالت با اولويت اقشار كم درآمد آغاز و متناسب با دريافت سود مصوب شركتهاي سرمايه پذير سهام عدالتدر مجموع به ارزش کل ۴۰ هزار و ۳۹۴ میلیارد ریال و ۴۱میلیون و ۵۵۹ هزار و ۹۴۲ نفر به ترتيب زیر است:

. مبلغ ۸ هزار و ۶۱۶ میلیارد ریال سود سهام عدالت مربوط به تعداد ۵ میلیون و ۷۴۹ هزار و ۳۴۸ نفر از گروه مددجویان تخفیف دار (کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی) که در تاریخ۲۸ آبان ۹۷ واریز آن شروع شده است.

. مبلغ ۱۰ هزار و ۹۹۳میلیارد ریال سود سهام عدالت مربوط به تعداد ۱۲ میلیون و ۹۵۰هزار و ۹۹۴ نفر از گروهروستائیان و عشایرکه در تاریخ۱۸ دی ماه۹۷ واریز آن شروع شده است.

. مبلغ ۴ هزار و ۹۶۸میلیارد ریال سود سهام عدالت مربوط به تعداد ۵ میلیون و ۳۴۷هزار و ۹۵۷ نفر از گروهکارگران فصلی و ساختمانیکه در تاریخ۲۵ اسفندماه۹۷ واریز آن شروع شده است.

. مبلغ ۵هزار و ۸۵۳میلیارد ریال سود سهام عدالت مربوط به تعداد ۶میلیون و ۶۶۳هزار و ۷۴۳ نفر از گروهسایر اقشارکه در تاریخ۲۵ اسفندماه۹۷ واریز آن شروع شده است.

. مبلغ ۹هزار و ۹۶۴میلیارد ریال سود سهام عدالت مربوط به تعداد ۱۰میلیون و ۸۴۷هزار و ۹۰۰ نفر از گروهکارکنان دستگاههای اجرایی و صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی و نیروهای مسلحکه در تاریخ۱۵ اردیبهشت ۹۸واریز آن شروع شده است.

گفتنی است در حال حاضر تعداد بيش از چهار ميليون و هفتصد هزار نفر از مشمولين در قید حیات هنوز شماره شباي بانکی خود را وارد سامانه ننموده اند كه به محض ثبت شماره شبا، در سامانه سهام عدالت سود سهام عدالت آنان مربوط به سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ به صورت تجمیعی واريز خواهد شد.

لذا کما فی السابق به کلیه این گونه مشولینی که هنوز شماره شبا بانکی خود را وارد سامانه سهام عدالت نکرده اند توصیه می شود برای بهره مندی از این سود حتما اقدام به مراجعه و ورود و درج شبا بانکی در سامانه یاد شده کنند.

شايان ذكر است سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.irبه صورت ۲۴ ساعته آماده ثبت شماره شباي مشمولين سهام عدالت مي‌باشد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
برچسب ها :
دیدگاه شما