جمعه ۲۹ شهریور ۹۸ - September 20, 2019

کدخبر : 9187
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
Print This Post

ذخیره دارویی یک ساله شرکت‌های داروسازی

نایب رئیس سندیکای صاحبان صنایع دارو‌های انسانی گفت: در حال حاضر ذخیره دارویی شرکت‌های داروسازی هشت تا ۱۲ ماه است.

نایب رئیس سندیکای صاحبان صنایع دارو‌های انسانی گفت: در حال حاضر ذخیره دارویی شرکت‌های داروسازی هشت تا ۱۲ ماه است.

عباس کبریایی‌زاده نایب رئیس سندیکای صاحبان صنایع دارو‌های انسانی و رئیس سندیکای تولید کنندگان مکمل‌های تغذیه‌ای و ورزشی در حاشیه نخستین جلسه هم اندیشی پنج تشکل دارویی برای چالش‌های صنعت دارویی پس از تحریم که به میزبانی انجمن شرکت‌های پخش دارو و مکمل‌های انسانی برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین وظایفی که بر عهده شرکت‌های تولیدی دارو مواد اولیه و وارد کنندگان بوده، تامین داروی بیماران است تا بتوانند به بهترین نحو نیاز بیماران را تامین کنند.

وی ادامه داد: امروز نشست مشترک پنج تشکل دارویی برگزار شد تا چالش‌های حوزه داروسازی مطرح شود و اواخر هفته با مسئولان وزارت بهداشت و بانک مرکزی مسائل در‌میان گذاشته شود و تامین دارو در شرایط تحریم با چالش مواجه نشود.

نایب رئیس سندیکای صاحبان صنایع دارو‌های انسانی اظهار کرد: با همتی که مسئولان وزارت بهداشت به خرج داده‌اند و تلاش‌های صنعت دارو سازی ذخیره دارو در اغلب شرکت‌های داروسازی هشت تا ۱۲ ماه است و چالشی برای تامین دارو وجود ندارد.

رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران خاطرنشان کرد: در حال حاضر صنعت داروسازی ایران این قابلیت را دارد که تمام اشکال دارویی را به تولید برساند؛ امروزه پس از تلاش‌های بسیار زیاد صورت گرفته‌شده، ایران گسترده‌ترین زنجیره توزیع در کشور و گسترده‌ترین شبکه دارو را در مقایسه با کشور‌های مشابه دارد که وجود بیش از ده هزار داروخانه و شبکه گسترده تامین دارو نشان‌دهنده خودکفایی در بحث دارو است.

کبریایی‌زاده تصریح کرد: با توجه به اینکه تحریم‌های ظالمانه نقل و انتقال ارز را خدشه‌دار کرده است باید تدابیری اندیشیده شود تا شرکت‌های دارویی در تامین ماده اولیه دارو دچار مشکل نشوند.

وی درباره واردات دارو‌های مشابه تولید داخل اظهار کرد: در مقاطعی که وضعیت ارزی وزارت بهداشت خوب بوده است دارو‌های مشابه داخلی بیشتر وارد می‌شدند و این موضوع موجب گلایه شرکت‌های تولید کننده دارو بود، اما با سیاست‌هایی که اخیرا وزارت بهداشت در پیش گرفته است، محصولات مشابه تولید داخل وارد نخواهند شد.

 

برچسب ها :
دیدگاه شما