سه شنبه ۱ مرداد ۹۸ - July 23, 2019

کدخبر : 9121
دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
Print This Post

کشف قیمت ۲۲۰۰ ریالی هر سهم «تاصیکو» / سهم هر کد یک میلیون و ۶۶ هزار تومان

ظهر امروز، عرضه اولیه ۱۰ درصد شرکت «سرمایه‌گذاری صدرتامین» با دو میلیارد سهم در بورس تهران انجام ‌شد تا هلدینگ دو هزار میلیارد تومانی وابسته به شستا نخستین شرکت جدید سال باشد. این عرضه شامل دو میلیارد سهم با نماد «تاصیکو» با محدوده قیمتی ۲۰۵ تا ۲۲۰ تومانی هر سهم و با سهمیه ۷۰۰۰ سهمی هر کد حقیقی و حقوقی بود که در پایان معاملات به هر کد معاملاتی ۴۸۹۶ سهم با قیمت ۲۲۰ تومان اختصاص داده شد؛ بدین ترتیب سهم هر کد یک میلیون و ۶۶ هزار تومان بود.

t3

ظهر امروز، عرضه اولیه ۱۰ درصد شرکت «سرمایه‌گذاری صدرتامین» با دو میلیارد سهم در بورس تهران انجام ‌شد تا هلدینگ دو هزار میلیارد تومانی وابسته به شستا نخستین شرکت جدید سال باشد. این عرضه شامل دو میلیارد سهم با نماد «تاصیکو» با محدوده قیمتی ۲۰۵ تا ۲۲۰ تومانی هر سهم و با سهمیه ۷۰۰۰ سهمی هر کد حقیقی و حقوقی بود که در پایان معاملات به هر کد معاملاتی ۴۸۹۶ سهم با قیمت ۲۲۰ تومان اختصاص داده شد؛ بدین ترتیب سهم هر کد یک میلیون و ۶۶ هزار تومان بود.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، امروز دوشنبه (نهم اردیبهشت) تعداد دو میلیارد سهم معادل ۱۰ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین «تاصیکو» به عنوان پانصد و سی و دومین شرکت پذیرفته شده برای نخستین بار و پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در  شرکت بورس اوراق بهادار تهران، در بخش استخراج کانه‌های فلزی و گروه و طبقه استخراج سایر کانه‌های فلزی در فهرست نرخ‌های بازار دوم با نماد «تاصیکو» به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه شد.

شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین یکی از هلدینگ‌های تخصصی در حوزه صنایع کاشی و سرامیک بوده که به‌تازگی وارد بورس شده است. این شرکت طی ۹ماهه منتهی به پایان بهمن ماه سال جاری ۱۷ میلیارد تومان سود خالص ایجاد کرده، همچنین سود خالص هر سهام در پایان دوره ۹ماهه از سال مالی این شرکت هشت ریال بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۹۴ درصد کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش، در جلسه عرضه اولیه «تاصیکو» مدیران شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین به اتفاق روح‌الله حسینی مقدم معاون ناشران بورس تهران و علی صحرایی، مدیرعامل بورس تهران حضور داشتند.

افزایش شفافیت با ارائه اطلاعات لازم به سهامداران از کارگردهای بورسی شدن شرکت‌هاست

روح‌الله حسینی در این نشست، مجموعه حاضر را دارای شرکت‌های معروف بورسی و غیربورسی در پورتفوی خود عنوان کرد و گفت: امیدواریم با ورود این شرکت، شرکت‌های بورسی دیگر برای عرضه اولیه اقدام کنند.

وی در ادامه اضافه کرد: ۹۰ درصد پرتفوی این شرکت بورسی است که ۷۵ درصد بورسی آن در دست معادن و فلزات، فولاد مبارکه، ملی مس و فولاد باهنر است.

معاون ناشران بورس تهران با اشاره به حضور این شرکت در هلدینگ شستا و اهمیت عرضه آن برای بیمه‌شدگان تامین اجتماعی گفت: مزایای همه شرکت‌های دیگر برای صدر تامین قابل تصور است و ما امیدواریم که شفافیت بیشتر از قبل شود.

وی با اشاره به حضور بیش از ۴۰۰ هزار نفر در سایر عرضه‌های اولیه گفت: پیش‌بینی برای عرضه اولیه تاصیکو اضافه شدن ۴۵۰ هزار سهامدار جدید است.

حسینی مقدم ضمن انتقاد از خروج سهامدارانی که در عرضه اولیه شرکت می‌کنند در ۵ روز اول پس از عرضه گفت: این خروج برای کسب حداقل سود اتفاق می‌افتد و متاسفانه هیچ کمکی به بازار سرمایه نمی‌کند؛ ما باید شرایطی را فراهم کنیم که از ظرفیت عرضه اولیه و پتانسیل آن استفاده بهینه‌تری انجام شود.

مدیرعامل صدر تامین: پرتفوی «تاصیکو» ۹۰ درصد بورسی است

در ادامه این نشست، احمد زمانی مدیرعامل صدر تامین نیز گفت: صدر تامین سال‌هاست که در بحث شفافیت مالی برای بورس و گزارش‌دهی و فعالیت‌های خوبی انجام داده و در تمام مجامع خود از حضور مدیران بازار سرمایه استفاده کرد.

وی تصریح کرد: شرکت‌های حاضر در پورتفوی صدرتامین همگی جزو بزرگان بازار سرمایه هستند و بیش از ۹۰ درصد پورتفوی شرکت ما را به خود اختصاص داده‌اند.

زمانی ادامه داد: تمامی شرکت‌های حاضر در پورتفوی صدر تامین دارای سودآوری روشن و بازارهای صادراتی غیر از عراق و افغانستان هستند. یعنی بازارهای اروپایی و آسیایی در دستان شرکت‌های ما قرار دارند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین، ابزار امیدواری کرد: صدرتامین می‌تواند یکی از خوب‌های بازار سرمایه باشد و هیچگونه ابهامی نیز در شفافیت شرکت ما وجود ندارد.

مدیرعامل شستا: بازنگری پورتفوی شستا در ۴ حالت

خالق مدیرعامل سرمایه‌گذاری شستا نیز به عنوان نماینده هلدینگ بالادستی شرکت صدرتامین باتوجه به سیاست‌های مدیران دولتی و مدیران ارشد شستا برای واگذاری شرکت‌ها در بازار سرمایه گفت: مجموعه پورتفوی شستا در حوزه پتروشیمی، صنعت دارو، سیمان، ابزار مالی و تلفن همراه فعال هستند.

وی افزود: بحث پورتفوی شستا در ۴ حالت آماده بازنگری است. مجموعه پورتفوی شستا یا عرضه اولیه خواهند شد، برای برخی از شرکت‌ها ادغام را در نظر گرفته ایم و البته شرکت‌هایی که فعالیت تجاری و کاری ندارند منحل خواهند شد و در حالت چهارم فروش برخی از شرکت‌ها در دستور کار قرار خواهد گرفت.

خالق تاکید کرد: شستا در برنامه‌های خود خرید شرکت‌ها و سهام جدید را در دستور کار قرار داده است.

برچسب ها :
دیدگاه شما