سه شنبه ۱ مرداد ۹۸ - July 23, 2019

کدخبر : 9015
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
Print This Post

جشن روز‌ ملی جمهوری اسلامی ایران ، ۸ فوریه در دوستیت تانی هتل – مانیل برگزار شد

جشن روز‌ ملی جمهوری اسلامی ایران ، ۸ فوریه در دوستیت تانی هتل - مانیل با حضور شخصیت‌های سیاسی ، فرهنگی و مذهبی فیلیپین از جمله وزیر دارایی، کارلوس دومینگز سوم و دیپلمات‌های خارجی از دیگر کشورها برگزار شد .

MANIL

جشن همراه با  نمایشگاه صنایع دستی ، خوشنویسی و کارگاه های آموزشی  خوشنویسی برگزار شد .
سفیر جمهوری اسلامی ایران در فیلیپین ، محمد تنهایی ، در پیام خود به شرکت‌کنندگان تاکید کرد که ایران همچنان به دنبال استراتژی “ نگاه شرق “ خود به دنبال سیاست همکاری با سیستم بین المللی می باشد .
بر این اساس ، سال گذشته ، ایران به طور رسمی پیمان دوستی و همکاری ( TAC ) را به عنوان قدم بعدی برای همکاری نزدیک خود با انجمن ملل آسیای جنوب شرقی ( آس آن )  به تصویب رساند .

وزیر دارایی فیلیپین کارلوس دومینگویز Secretary of Finance Carlos Dominguez پس از شرکت در کارگاه خوشنویسی  نستعلیق
تنهایی در سخنرانی خود اعلام کرد ، “ایران مشتاق  تقویت روابط با شرق آسیاست و برای حل مشکلات منطقه ای مانند تروریسم ، قاچاق مواد مخدر و دزدی دریایی آماده همکاری است . همچنین نقش ایران در مقابله با داعش در خاورمیانه و نیز تعهد ایران به عدم گسترش سلاح‌های کشتار جمعی و سلاح های هسته ای برای همه شناخته شده است .کمک به دولت عراق و جامعه بین‌الملل در شکست داعش و پیروی ایران از JCPOA (برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام ) تنها چندین نمونه از آن هستند .
به گفته وی‌، رابطه بین بین ایران و فیلیپین همواره با ثبات و دوستانه بوده ، و براساس ارتباطات مردم با مردم و درک متقابل بوده است . وی افزود که مبنای سیاست خارجی ایران به سوی فیلیپین بر این باور است که هر دو ملت خواستار زندگی در صلح و امنیت می باشند .
او‌اشاره کرد ،” ما می خواهیم روابط اقتصادی و همچنین تعاملات فرهنگی مان را تقویت کنیم . به این ترتیب ما فرصت‌های بیشتری برای توسعه اقتصادی و دوستی برای هر دو کشور را فراهم می‌کنیم . ظرفیت های علمی ، ادبی و هنری بسیاری باید مورد ملاحظه قرار بگیرند ، همچون همکاری میان هنرمندان ، موسیقی دانان ، ورزشکاران ، محققان ، اعضای هیأت علمی ، دانشجویان و کسانی که به طور فعالانه در یک گفتگوی مذهبی شرکت می‌کنند . کسانی که به عنوان یک منبع عظیم الهام بخش و روابط دوستانه مورد توجه قرار گرفته اند .”
تنهایی ادامه داد ،” ما مفاهیم و تجارب مشابهی را در فرهنگ معاصر به اشتراک می گذاریم . مفاهیمی نظیر دموکراسی ، اتکا به نفس ، استقلال ، آزادی ، عدم پذیرش استعمار ، زمینه مشترک برای درک اجتماعی و سیاسی ما را تشکیل می‌دهند .
وی در خاتمه بیان کرد :”جمهوری اسلامی ایران به مدت  ۵۵ سال میباشد که روابط دیپلماتیک دوستانه ای با جمهوری فیلیپین دارد و از گسترش و ارتقاء روابط سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی دو کشور ، در همکاری نزدیک با دولت فیلیپین استقبال می‌کند . من می‌خواهم از جامعه ایرانی ، بازرگانان و دانشجویان ایرانی به خاطر مشارکت فعال‌ خود در ترویج دوستی بین دو ملت و کشور ابراز قدردانی کنم . “
در نهایت ،  تنهایی با دیگر مقامات ارشد کیک دوستی را برش داد که نماد دوستی  و همکاری بین دو کشور بزرگ آسیایی ایران و فیلیپین می باشد .
شخصیت های مختلفی ، از جمله دومینگز ، در کارگاه خوشنویسی که توسط دکتر تندیس تقوی ، هنرمند ایرانی و نایب رئیس انجمن دوستی زنان فیلیپینی-ایرانی برگزار شد شرکت کردند و به تمرین دست نوشته های ایران پرداختند.

برچسب ها :
دیدگاه شما