سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸ - May 21, 2019

کدخبر : 8963
شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۷
Print This Post

شایسته: در بدنه وزارت ورزش مخالفانی دارم/ یک جمله به من بگویند از تنیس می روم

سرپرست فدراسیون تنیس گفت: رابطه بین ما وزارت ورزش و جوانان به نظر می رسد رابطه خوبی است و من کوچکترین احساسی ندارم که این رابطه خوب نیست و هر زمان حس کنم حضورم خدشه ای وارد می‌کند، می روم.

نشست خبری مجید شایسته در محل فدراسیون تنیس برگزار شد. رئیس فدراسیون تنیس در ابتدای این نشست، بیان کرد: یکی از وظایف جدی ما پرداختن به ورزش همگانی است و باید زمینه‌هایی فراهم کنیم مردم جذب این رشته شوند. خوشبختانه ما فدراسیونی هستیم که برنامه و استراتژی ۵ ساله داریم. اتفاقات خوبی از لحاظ جذب علاقه مندان، افزایش سخت افزار و زمین‌های تنیس رخ داده است. ما با توجه به کمیت خوبی که برایمان ایجاد شده است، داریم به سمت کیفیت می‌رویم. در فدراسیون ما برابری جنسیتی ایجاد شده است. از دیگر اتفاقات خوب در فدراسیون تنیس برگزاری مسابقات توسط سازمان لیگ است و فدراسیون فقط در کنار سازمان لیگ است. مسابقات هم با همکاری بخش خصوصی برگزار می‌شود.

تنیس در برگزاری مسابقات جزو فدراسیون‌های پیش رو است

او در مورد برگزاری مسابقات توسط فدراسیون گفت: در ۸ سال گذشته بالغ بر ۱۰۰ مسابقه بین المللی برگزار شده و میزبان مسابقات دیویس کاپ و مسابقات زیر ۱۴ و ۱۸ سال بودیم. ۳۴ دوره مسابقات فیوچرز را میزبانی کردیم. در بحث مسابقات به جرأت می‌توانم بگویم یکی از فدراسیون‌های پیش رو هستیم و تمام مسابقات با همکاری بخش خصوصی است و فدراسیون برای برگزاری مسابقات از بودجه دولتی استفاده نمی‌کند.
نمونه آخر مسابقات که برگزار کردیم جام حذفی در کیش بود که ۱۰۷ نفر در مردان و ۵۲ نفر در بانوان شرکت کنند که نشان دهنده علاقه مندی به تنیس و توسعه این رشته بود.

عملکرد ما نباید با دو سه روز مسابقه دیویس کاپ سنجیده شود
شایسته افزود: تنها مسابقات ملی برای ما دیویس کاپ و فدکاپ است و مانند بقیه رشته‌ها جام جهانی و از این قبیل مسابقات ندارد. طبیعتاً عملکرد ما نباید با دو سه روز دیویس کاپ و فدکاپ سنجیده شود. بر این اساس دوستان در وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک با حضور ما در بازی‌های کشورهای اسلامی، داخل سالن آسیا و بازی‌های آسیایی موافقت کردند تا بازیکنان ما تجربه خوبی به دست آورند.

دنبال گرفتن میزبانی مسابقات دیویس کاپ هستیم

سرپرست فدراسیون تنیس در مورد مسابقات پیش رو گفت: ما در رده‌های سنی نتایج خوبی داریم و اقدامات خوبی صورت گرفته است. از هفته بعد سه اعزام به بحرین و امارات داریم. یک اعزام به قطر داریم. اردوی تیم ملی بزرگسالان در حال برگزاری است و داریم تدارک می‌بینیم که تیم به مسابقات سه هفته‌ای تونس بروند. دنبال گرفتن میزبانی دیویس کاپ هستیم. امیدوارم دوباره مجدداً به گروه دو برگردیم. تیم بانوان نیز بعد از عید نوروز آماده حضور در مسابقات فدکاپ می‌شود.
هر وقت وزارت ورزش و آموزش و پرورش کنار هم بودند ورزش با قدرت پیش رفتند و هر وقت فاصله بین این دو نهاد ایجاد شده لطمه اش را دیده ایم.

توسعه تنیس در ورزش کارگری و روستایی و عشایری

شایسته در مورد توسعه تنیس در دانشگاه‌ها و ورزش کارگری بیان کرد: یکی از فعالیت‌های جدی ما این است که تنیس در دانشگاه فعال شود و توسعه جدی تری را آنجا داشته باشیم و همکاری با وزارت علوم داشته باشیم. امکانات آن فراهم است و امیدوارم از این ظرفیت استفاده کنیم. در حوزه کارگری هم امکان خوبی وجود دارد که آن را فعال کنیم. شاید در حوزه قهرمانی نتواند کمک زیادی کند اما در همگانی می‌تواند کمک‌هایی را به ما داشته باشد. ما در حال مذاکره هستیم در ورزش روستایی و عشایری هم تنیس را فعال کنیم و امکاناتی که داریم قابل تا شدن و حمل و نقل هستند.
از سال آینده کلیه فعالیت‌های تنیس جانبازان معلولان به ما واگذار می‌شود و امیدوارم بتوانیم کار جدی را هم در این بخش داشته باشیم و می‌توان اتفاقات خوبی را در آن رقم زد.
تنیس ساحلی هم علاقه مندان زیادی دارد و شرایط آن در ایران فراهم است و به نظرم می‌توان در بخش قهرمانی توجه ویژه ای به آن کرد. سال آینده باید برنامه ریری برای فعال‌تر شدن و حضور در مسابقات. داشته باشیم.
ما سال آینده برنامه‌های جدی را در بخش توسعه تنیس و بازآموزی مربیان داریم و از سال ۹۹ فقط مربیانی می‌توانند فعالیت رسمی داشته باشند که در این دوره‌ها شرکت کرده باشند.
تمام تلاش ما این است که تنیس با قدرت به کار خود ادامه دهد.

هر زمان حس کنم حضورم به تنیس آسیب می‌زند پشت این میز نخواهم بود

سرپرست فدراسیون تنیس در مورد حرف و حدیث‌های انتخابات و اینکه برگزار نشدن آن به این دلیل است که وزارت ورزش با شما مشکلی دارد تصریح کرد: داورزنی در نهایت اعلام کرد با توجه به احراز صلاحیت کاندیداها، فدراسیون دو کاندیدا دارد و انتخابات اوایل سال آینده برگزار می‌شود و این آخرین خبری است که من از برگزاری انتخابات دارم. ما کمک کردیم به دبیر مجمع تا پروسه ثبت نام به خوبی و سر موعد برگزار شود. رابطه بین ما وزارت ورزش به نظر می‌رسد رابطه خوبی است و من کوچک‌ترین احساسی ندارم که این رابطه خوب نیست. اگر من حس کنم حضورم کوچک‌ترین خدشه‌ای به تنیس وارد می‌کند کنار می‌روم. حضور من برای کمک به ورزش تنیس است و اگر حس کنم حضورم باعث آسیب می‌شود می‌روم و پشت میز تنیس نخواهم بود. با توجه به اینکه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در سالهای اخیر به ما عنایت داشتند و به مسابقات اعزام شدیم نشان دهنده این است آنها روند توسعه تنیس را خوب ارزیابی می‌کنند. شاید علیرغم میل باطنی ام در انتخابات حضور پیدا کردم. چون روز آخر در انتخابات ثبت نام کردم اما اگر اعتقاد نداشتم به ورزش تنیس نمی‌توانم کمک کنم در انتخابات شرکت نمی‌کردم.

من هم قبول دارم رفت و آمد به گروه دو دیویس کاپ لوث شده است

او در پاسخ به این پرسش که چرا فدراسیون تمرکزش روی پایه است در حالی که بزرگسالان در حال رفت و آمد به گروه دو و سه دیویس کاپ است و لیگ برتر هم برگزار نشد، تصریح کرد: من مطمئنم بازیکنان پایه اتفاق خوبی را در آینده تنیس رقم می‌زنند و برای همین بیشتر انرژی خود را در پایه گذاشته ام. تلاش ما این است بر روی بازیکنانی که آینده خوبی می‌توانند رقم بزنند سرمایه گذاری کنیم. وظیفه من بر اساس اخلاق و شرع، نگاه به آینده تنیس است و مطمئنم این افراد آینده خوبی را برای تنیس رقم می‌زنند حالا چه ما باشیم و چه نباشیم.
اگر لیگ برتر را برگزار نکردیم به این دلیل بود که کیفیت برای ما مهم بود و صرفاً دنبال برگزاری فقط مسابقه نیستیم. اگر قرار باشد کیفیتش مطلوب نباشد سودی نمی‌رساند چراکه لیگ برتر ویترین یک رشته محسوب می‌شود. من هم قبول دارم رفت و آمد به گروه دو لوث شده و برای همین روی سنین پایه سرمایه گذاری کرده‌ایم.

ثبت نام مجدد انجام شود باز هم در انتخابات شرکت می‌کنم
شایسته در پاسخ به این پرسش که به نظر می‌رسد بنا به دلایل مختلف رابطه شما با وزارت ورزش یک سویه است و به دلایل سیاسی میل باطنی برای ادامه فعالیت شما نیست، ثبت تصریح کرد: اگر بخواهیم نشانه کنار هم بگذاریم خیلی تفسیرها می‌توان کرد. من به اینکه رابطه ما یک طرفه است اعتقادی ندارم. شاید برخی دوستان این علاقه مندی حضورم در فدراسیون تنیس را نداشته باشند و من مخالفانی دارم و من آنها را می‌شناسم. اما رابطه ما با وزارت ورزش خوب و منطقی است. بله برخی دوستان در وزارت ورزش علاقه مندی ندارند من در تنیس باشم و شاید هم من علاقه ندارم آنها در آن سمت باشند اما همه هستیم و داریم کارمان را انجام می‌دهیم. اما اعتقادم بر این است اگر دعوایی هست باید در خانواده حل شود نه اینکه به رسانه‌ها کشیده شود و ذهنیت بد در رسانه‌ها ایجاد کرد. اگر ثبت نام مجددی باشد من باز هم ثبت نام می‌کنم مگر اینکه یک جمله به من بگویند آقای شایسته حضور شما مورد علاقه ما نیست و من در این صورت وارد انتخابات نمی‌شوم. در دوره قبل هم به گودرزی گفتم اگر علاقه مند نیست من ثبت نام نمی‌کنم چون عقل این را حکم می‌کند با رئیسی کار باید کرد که تو را می‌خواهد. شاید برخی دوستان می‌خواهند در وزارت ورزش این طور برداشت کنند که شایسته مورد علاقه وزارت ورزش نیست. تمام تلاش ما این است در یک خانواده مشکلات خود را حل کنیم. شاید منتقدانی داریم اما گفته ایم منتقد بیاید و صحبت کنیم. حرف منتقد را اگر شنیدی و پذیرفتی در این صورت اسمت را می‌توانی مدیر بگذاری. هر کجا ایرادی داشتیم به تندی هم گفته‌اند شنیدیم و حل کردیم.
شایسته در پاسخ به این پرسش که حکم سرپرستی دارد یا خیر، گفت: من اگر حکم سرپرستی‌ام را ندیده بودم نشستنم پشت میز تنیس غیر منطقی و بی معنی بود. من در حال حاضر با همین حکم سرپرستی چک امضا می‌کنم و اگر حکم نداشتم این کار را ادامه نمی‌دادم.

شایسته در پایان گفت: عقل انتخاباتی می‌گوید تعدادی از رؤسای هیأت‌ها را خود فدراسیون انتخاب کند اما در تنیس تمام رؤسای هیأت‌ها منتخب اداره کل ورزش و جوانان استان‌هایشان هستند چون معتقدیم باید در استان‌ها بین هیأت‌ها و اداره کل ورزش و جوانان استان‌ها ارتباط خوبی باشد و در پیشرفت آن رشته کمک می‌کند.

برچسب ها :
دیدگاه شما