یکشنبه ۳ شهریور ۹۸ - August 25, 2019

کدخبر : 8767
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۱
Print This Post

اسلامی: خودباوری، مقاومت، استقلال و آزادی بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است

وزیر راه و شهرسازی در بازدید از نمایشگاه ملی دستاوردهای چهل سال انقلاب اسلامی گفت: خودباوری، مقاومت، استقلال و آزادی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی به شمار می رود که توسط روحیه غیرتمندانه ملت ایران با وجود مشکلات و تحریم های دشمنان به دست آمده است.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در پانزدهمین روز از بهمن ماه مهمان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شد و دقایقی به بازدید از نمایشگاه ملی دستاوردهای چهل سال انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پرداخت.

وزیر راه و شهرسازی ابتدا در محل میدان سلام؛ اولین میدان ادای احترام مسئولان نظامی و دیپلماتیک به مقام شامخ شهدا، حاضر شد و فاتحه ای نثار شهدا کرد.

سپس روانه بخش تالار پروانه ها شد و با حضور در غرفه وزارت راه و شهرسازی، در جمع اصحاب رسانه ها قرار گرفت و به پرسش های آنها پاسخ داد.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بزرگترین دستاورد چهل سال انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اظهار کرد: بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی، خودباوری، مقاومت، استقلال و آزادی است. امروز مردم ایران سرنوشت خود را تعیین می کنند که این موضوع هم یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی به شمار می رود.

وی افزود: دشمن به دنبال ناامیدکردن مردم است و ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخ همه توطئه های دشمن را خواهند داد.

وزیرراه و شهرسازی تصریح کرد: ما در شرایطی جشن ۴۰ سال را برگزار می کنیم که به لطف الهی، مقاومت و هوشمندی مردم، مهم ترین توطئه های دشمن برای انقلاب را خنثی کرده اند و البته حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن باری دیگر موجبات یأس و ناامیدی دشمنان را فراهم خواهیم کرد.

وی بیان کرد: مهم ترین دستاورد انقلاب را می توان به باور، توانستن و خوداتکایی ملت ایران اشاره کرد. ملت ایران با حضور غیرتمندانه شان تحریم ها و مزاحمت های دشمن را تبدیل به توان داخلی کنند.

اسلامی ضمن مقایسه ای نسبت به پیش از انقلاب در حوزه راه و شهرسازی گفت: پیش از انقلاب کمتر از ۲۰۰ کیلومتر آزادراه و بزرگراه داشتیم که این رقم در پس از انقلاب به بیش از ۲۰ هزار کیلومتر افزایش یافت. همچنین در حوزه راه روستایی از سه هزار کیلیومتر به بیش از صدهزار کیلومتر دست یافته ایم.

وی افزود: پیش از انقلاب پیمانکاران و مشاوران خارجی در حوزه راه و شهرسازی حضور داشتند اما امروزه شاهد حضور ایرانیان در این عرصه هستیم.

وزیرراه وشهرسازی با اشاره به پیشرفت هایی در حوزه بنادرگفت: در حوزه بنادر، شاهد رشدی از ۱۵ میلیون تن به بیش از ۲۳۳ میلیون تومن دست یافته ایم. همچنین با وجود شرایط تحریم از ۲۵ فروند هواپیما به بیش از ۳۰۰ هواپیما رشد داشته ایم.

وی بیان کرد: در بخش راه آهن از چهارهزار و هفتصد کیلومتر به بیش از ۱۱ هزار کیلومتر دست یافته ایم. همچنین به زودی خط آهن برای اتصال به استان گیلان؛ رشت، به بهره برداری خواهد رسید.

اسلامی اظهار کرد: امروز کامیون های کشور در اقصی نقاط اروپا در رفت و آمد هستند و این موضوع قدرت ترانزیتی کشور را به شمار می رود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در دوره پیش از انقلاب در حوزه صنعت ساختمان و تأسیسات شاهد واردات بودیم اما امروز شاهد صادرات کالاهایی همچون سیمان هستیم.

برچسب ها :
دیدگاه شما