پنج شنبه ۶ تیر ۹۸ - June 27, 2019

کدخبر : 8521
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲
Print This Post

پانصد شفا یافته سرطان، میهمان مرکز جامع کنترل سرطان ایران می¬شوند

پانصد نفر از شفا یافتگان بیماری سرطان به همراه یک عضو خانواده¬شان میهمان ویژه همایش پیشگیری از سرطان به میزبانی مرکز جامع کنترل سرطان ایران ICCC در منطقه 22 تهران خواهند بود.

علی انصاری رئیس هیئت مدیره بنیاد خیریه و نیکوکاری تات، صبح امروز ۱۷ دیماه، با اعلام این مطلب، در جمع مدیران و اعضای ستاد برگزاری “همایش مردمی پیشگیری و کنترل سرطان”، گفت: بنده با پیشنهاد آقای پروفسور محمد اسماعیل اکبری رئیس مرکز تحقیقات سرطان ایران که مدیر مرکز جامع کنترل سرطان ایران در منطقه ۲۲ هستند، در لحظه اول موافقت کردم و معتقدم کمک به پیشگیری از بیماری سرطان که افسار گسیخته پر تعداد می¬شود، نجات جان انسان¬هاست و با هیچ معیار مادی، قابل سنجش نیست.
وی افزود: گسترش سرطان¬های مختلف بنابر آمار رسمی، بر نگرانی¬ها می¬افزاید و وظیفه همگان بویژه نیکوکاران است که در حد امکان، به عرصه آگاه¬سازی مردم، کاهش رشد و کمک به درمان بیماران، وارد شوند.
انصاری با خداپسندانه تلقی¬کردن و انسان دوستانه خواندن حرکت مردمی پیشگیری از سرطان و اعلام تقبل هزینه¬های برگزاری این همایش مرتبط با هفته¬ای به همین نام در مرکز جامع کنترل سرطان ایران در منطقه ۲۲ که بزرگترین مرکز مطالعات، تحقیقات و پیشگیری از سرطان است، اظهار امیدواری کرد حضور شفا یافتگان بیماری سرطان و دعای آنان، فصلی نیک و اقدام خداپسندانه¬ای در آستانه آغاز به کار مجموعه ایران¬مال باشد.
پیش از سخنان وی، دکتر قاسم اکبری دبیر ستاد برگزاری همایش هفته پیشگیری و کنترل سرطان، گزارشی از مردمی¬سازی پویش پیشگیری و برنامه¬های این هفته ارایه و اعلام کرد: نگاه علمی، تلفیق روان¬شناسی و افزایش اطلاعات مردم درباره سرطان با روش¬هایی همچون ارایه کتاب و تجارب غلبه بر این بیماری بوسیله شفا یافتگان، از تمایزهای برنامه امسال این هفته خواهد بود.

برچسب ها :
دیدگاه شما