پنج شنبه ۶ تیر ۹۸ - June 27, 2019

کدخبر : 8400
پنج شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
Print This Post

خسروآبادی خبر داد؛ شهرداری منطقه ۵ با اجرای مانور بزرگ برف روبی به استقبال زمستان رفت

شهردار منطقه 5 از اجرای عملیات مانور بزرگ برف روبی در نواحی هفتگانه با استفاده از تکنولوژی و شبکه های ارتباطی مدرن به منظور آمادگی همه جانبه در بارش های احتمالی خبر داد.

رجبعلی خسروآبادی شهردار منطقه در این باره گفت : این مانور که طی مطالعه، برنامه ریزی و برگزاری جلسات متعدد با کلیه معاونت ها، مدیران و شهرداران نواحی انجام شد، با هدف تعیین شیوه عملکرد وارزیابی، زمان رسیدن به پست های از پیش تعیین شده، سنجش سرعت عمل وعکس العمل نیروهای ستادی، اجرایی و کارگری انجام شد .

وی افزود: در این عملیات کلیه نیروهای ستادی، اجرایی و نواحی منطقه اعم از کارشناسان حوزه های برنامه ریزی و توسعه شهری، اجتماعی و فرهنگی، شهرسازی و معماری، خدمات شهری و محیط زیست، حمل و نقل ترافیک، فنی وعمرانی، توسعه منابع انسانی و نیروهای پیمانکاری نگهداشت فضای سبز وخدمات شهری با بهره گیری از ۱۵۳دستگاه خودروی سبک و سنگین نظیر کامیون های محلول پاش و نمک پاش، کامیون های دارای تیغه برف روبی، گلیدر و لودر برای پخش و جابه جایی هزار و ۵۰۰تن شن ونمک به اجرای این عملیات پرداختند.

خسروآبادی به مشارکت ۹۵۰ نفر از نیروهای مدیریتی، کارشناسی و کارگری در این مانور اشاره کرد و افزود : به منظور کاهش خطرات زیست محیطی، نمک های مکانیزه و محلول (CMI) در این مانور بزرگ استفاده شد و میزان ذخیره  شن و نمک مکانیزه در سایت اصلی برف روبی ۲ هزارتن است.

وی در ادامه به پهنه بندی و شیوه رصد اجرای مانور در این عملیات اشاره کرد و افزود: مسئولیت رصد محورهای اصلی توسط روسای خدمات شهری ، فضای سبز و موتوری سنگین و رصد محورهای  فرعی  توسط شهرداران نواحی، روسای ادارات و معاونین منطقه انجام شد. با حضور یک نماینده از هر ناحیه در مرکز کنترل ترافیک، حضور عوامل، مدت زمان رسیدن، استقرار نیروها و ادوات در محل گزارش شده و به فرمانده عملیات، جمع بندی اقدامات ارائه شد.

براساس این خبر،کلیه مراحل مانور توسط خسروآبادی شهردار، شرفی قائم مقام وعلی بخشی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه، در مرکز فرماندهی عملیات از طریق مانیتورینگ رصد شد و زمان رسیدن نیروها به محل های تعیین شده، استقرار و استفاده آنها از تجهیزات و عملکرد نواحی، ارزیابی و برای رصد نقاط کور منطقه نیز با استفاده از تشکیل کانال های ارتباطی در فضای مجازی وارسال گزارش عملکرد به مسئولین در مرکزکنترل ترافیک بهره گیری شد.

تمرکز امکانات در مانور فوق، در عمده معابر مهم منطقه و بزرگراه هایی چون شهید همت، حکیم، ستاری، باکری، آیت الله رفسنجانی، اشرفی اصفهانی و خیابان های کاشانی و سیمون بولیوار بود .

عطایی مدیرکل خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، ضمن بازدید از این مانور که با مشارکت کلیه معاونت ها و شهرداران نواحی همراه بود، از اقدامات منطقه به منظور مشارکت همه جانبه تمامی معاونت ها، استفاده از تکنولوژی و شبکه های ارتباطی مدرن تشکر کرد.

شهردار منطقه در حاشیه این مانور افزود : با نشست بررسی نقاط قوت و ضعف بعد از اجرای مانور، امیدواریم بتوانیم در منطقه به حداکثر آمادگی و حداقل خطا در هنگام بروز بارش های آسمانی برسیم.

برچسب ها :
دیدگاه شما