جمعه ۲۳ آذر ۹۷ - December 14, 2018

کدخبر : 8316
پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
Print This Post

برگزاری نخستین نمایشگاه مدیریت پسماند در شهر آفتاب/جمع‌آوری ۹ هزار تن زباله در روز

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از افتتاح نخستین نمایشگاه مدیریت پسماند، بازیافت، ماشین‌آلات و تجهیزات وابسته از ۱۴ تا ۱۷ در مجموعه شهر آفتاب خبر داد و این در حالیست که روزانه در سطح شهر تهران ۹ هزار تن زباله جمع‌آوری می‌شود.

رضا عبدلی در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه مدیریت پسماند، بازیافت و ماشین‌آلات و تجهیزات که صبح امروز در نمایشگاه شهر آفتاب برگزار شد، اظهار کرد: این نمایشگاه ارتباط مستقیمی را با حوزه پسماند داشته است و به همین دلیل سازمان مدیریت پسماند نیز تلاش زیادی را در برگزاری این نمایشگاه با برگزارکنندگان بخش خصوصی انجام داده است.

وی افزود: در برگزاری این نمایشگاه تلاش می‌شود تا از ظرفیت بخش خصوصی شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه مدیریت پسماند استفاده شود و شهرداری تهران بنا دارد در یک تعامل دوسویه از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کند.

عبدلی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان ماشین‌آلات و جمع‌آوری زباله و رفت و روب و پردازش از جمله غرفه‌هایی است که در این نمایشگاه حضور دارند گفت: بخش قابل توجهی از این نمایشگاه توسط تولیدات داخلی ارائه می‌شود و ما می‌توانیم از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کنیم.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران ادامه داد: در همین رابطه سازمان معاونت سرمایه‌گذاری و فناوری نوین سازمان پسماند و مدیریت شهرداری در این نمایشگاه حضور خواهد داشت تا بتواند از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کند.

وی گفت: هم اکنون روزانه ۹ هزارتن زباله توسط ماشین‌ها در سطح شهر تهران جمع‌آوری می‌شود که این آمار قابل توجه است و پس از جمع‌آوری زباله‌ها به مجموعه آرادکوه انتقال داده می‌شود.

وی یکی از معضلات حوزه پسماند را جمع‌آوری و عدم تفکیک زباله‌ها در مبدا عنوان کرد و گفت: در این حوزه حلقه اصلی و مفقود شده شهروندان هستند و ما می‌توانیم با روش‌های متعدد باعث کاهش تولید زباله و همچنین تفکیک آن باشیم.

عبدلی اظهار امیدواری کرد با اجرای طرح‌های نوین و نصب اپلیکیشن‌های جدید بر روی گوشی‌ها شهروندان بتوانند زباله‌های خود را به صورت تفکیک‌شده و البته به موقع در اختیار سازمان مدیریت پسماند قرار بدهند.

عبدلی افزود: در حال حاضر اپلیکیشنی تحت عنوان زیست‌آپ در ۳ منطقه ۲،۱۱ و یک به صورت پایلوت در حال اجراست و تلاش می‌شود این طرح در سایر مناطق نیز اجرا شود.

وی همچنین به ۸۵ غرفه ارائه تجهیزات و ماشین‌آلات در این دوره از نمایشگاه اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۱۵ غرفه از نمایشگاه خارجی و کشورهای آلمان، ایتالیا، هلند،‌ ایرلند شمالی و چین حضور دارند.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران افزود: علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷ و در تاریخ‌های ۱۴ تا ۱۷ آذر ماه به نمایشگاه شهر آفتاب مراجعه کنند.

برچسب ها :
دیدگاه شما