پنج شنبه ۲ خرداد ۹۸ - May 23, 2019

کدخبر : 8282
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸
Print This Post

ضرورت معرفی دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی با بهره گیری از شیوه ای جذاب و هنری

جمعی از فرماندهان و معاونان هوا و فضای سپاه، از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید و طی جلسه ای با مدیر عامل موزه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در ابتدای این جلسه، دکتر جعفری ضمن معرفی موزه به این نکته اشاره داشتند که: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که مدرنترین موزه غرب آسیا است، در ابتدا به عنوان موزه دفاع مقدس شکل گرفت اما در اسفند ۱۳۹۵ با موافقت مقام معظم رهبری(مدضله العالی) عنوان و حوزه ماموریتی مجموعه به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ارتقا یافت.

وی بیان داشت ما هم اکنون مشغول ایجاد ۵ بخش موزه جدید هستیم و امیدواریم بتوانیم دستاوردهای عظیم و گسترده انقلاب اسلامی را با بهره گیری از شیوه ای جذاب و هنری به مخاطبان داخلی و خارجی به ویژه نسل جوان معرفی کنیم. خصوصا امروز، یکی از حوزه های موفقیت و عزت ملت ایران، تلاشهای ارزشمند و رو به رشد و مقتدرانه هوا و فضا است که با همت، مدیریت و تلاش شهید عزیز سردار تهرانی مقدم شکل گرفت و امروز یکی از حوزه های راهبردی و بخش مهمی از قدرت بازدارندگی نظامی جمهوری اسلامی ایران است. لذا ارائه توانمندیها، توفیقات و ظرفیت های راهبردی هوا و فضا به نسل جوان از جمله وظایف موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.

سردار موسوی جانشین فرمانده نیروی هوا و فضا سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی نیز در این دیدار با اعلام اینکه در این مجموعه کارهای بزرگی صورت گرفته و حضور و بازدید از آن باعث می شود دوستان عظمت و بزرگی کاری که در چند سال گذشه صورت گرفته را ببینند، اعلام داشت:در مقاطع گذشته هروقت دوستان احساس نیاز و کمک کرده اند سعی کرده ایم وارد عمل بشویم. اما تعریف روشنی برای کمک وجود نداشت و حد انتظار موزه معطوف به سخت افزارهایی بود که در بیرون موزه وجود دارند نه مفاهیم داخل تالارها، به همین دلیل درباره نقش هوا و فضا در دوران دفاع مقدس تعریف دقیقی در موزه وجود نداشت.همکاران ما در مجموعه هوا فضا بنابر فرمایش مقام معظم رهبری (مدضله العالی) در پی این هستند که در حوزه مرتبط با هوا و فضا این موزه را آنگونه که شایسته انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است، توسعه دهند.

معاون فرهنگی هوافضا نیز یادآور شدند: چون این موزه در مرکز تهران قرار دارد ظرفیت خوبی برای بازدید دارد و همه اقشار مردم از آن استفاده می کنند. هدف از تشکیل این جلسات آگاهی از ظرفیت های و کمبودها و کمک به رفع نیازها تا حد ممکن است. دهشیری افزود نباید از نشان دادن چهل سالگی انقلاب و نشان دادن دستاوردهای آن به مردم غافل شد.

در ادامه گلچین مدیر برنامه ریزی موزه گفت: ما در پی آن هستیم که تعاملات خود را با دیگر مجموعه ها افزایش دهیم به طور مثال طی تفاهم نامه ای که با آموزش و پرورش در تابستان، تحت عنوان طعم جبهه داشتیم، مجموعه موزه میزبان ۱۱۰۰۰ هزار دانش آموز از تهران و شهرستانهای استان تهران بود.

وی اظهار داشت دوستان ما در روابط عمومی تمام تلاش خود را برای شناسایی موزه به مردم و تبلیغ آن نجام میدهند و اساس کار ما این است که دستاوردهای انقلاب اسلامی که توفیقات بزرگ حوزه هوا و فضا یکی از آنها است را به مردم بشناسانیم.

برچسب ها :
دیدگاه شما