پنج شنبه ۲ خرداد ۹۸ - May 23, 2019

کدخبر : 8262
سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۵
Print This Post

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی: آماده همکاری علمی و فرهنگی با سایر کشورها هستیم

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی: جمهوری اسلامی ایران در راستای همکاری بیشتر با سایر کشورها و همچنین لیتوانی در حوزه های آموزشی و فرهنگی آمادگی لازم را دارد.

احمدی نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در همایش همکاری دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری لیتوانی که عصر امروز در هتل اسپیناس پالاس برگزار شد، ضمن بیان این مطلب گفت: در حال حاضر بیش از دو هزار مجموعه علمی آموزشی در کشور در حال فعالیت است، همچنین ۴ میلیون و۳۰۰ هزار دانشجو نیز در حال تحصیل در کشور هستند، از این تعداد حدود یک میلیون ۷۰۰ هزار نفر در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تحصیل هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر از نظر رشد علمی و فعالیت های پژوهشی در دنیا توانسته ایم رتبه ۱۶ را کسب کنیم و در منطقه در جایگاه دوم قرار داریم.

نائب رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: در طرح تحول و در حوزه گردشگری سلامت علاوه بر توریست های سلامت بسیاری از ایرانیان مقیم خارج از کشور هم برای درمان و اعمال جراحی به کشور سفر می کنند.

وی افزود : در حال حاضر در کشور دارای حدود ۷۰ هزار نفر هیات علمی هستیم که نیمی از آن ها در دانشگاه های دولتی و نیمی دیگر در دانشگاه آزاد مشغول به فعالیت هستند.

احمدی در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی در راستای همکاری بیشتر با سایر کشورها و همچنین لیتوانی در حوزه های آموزشی و فرهنگی آمادگی لازم را دارد.

برچسب ها :
دیدگاه شما