سه شنبه ۱ مرداد ۹۸ - July 23, 2019

کدخبر : 8140
شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳
Print This Post

نمایش فیلم «اینک آخرالزمان» در «انتهای خیابان سرو»

در «انتهای خیابان سرو» این هفته به نمایش و بررسی فیلم «اینک آخرالزمان» پرداخته می شود.

اینک آخر الزمان ساخته فرانسیس فورد کاپولا، اثری است از سینمای مستقل ایالات متحده. اثری که کاپولا با صرف هزینه شخصی و زمان بسیار زیاد موفق به ساخت آن شد. تقریبا ارتش آمریکا حاضر به هیچ گونه کمکی به فرانسیس فورد کاپولا نشد و او با استفاده از سرمایه شخصی و کمک دولت فیلیپین این فیلم را آماده نمود و اکنون در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، به نمایش گذاشته می شود. این فیلم توانستدر بخش بهترین فیلم برداری (ویتوریو استرارو) و بهترین صدابرداری جایزه اسکار را دریافت کند.

در «اینک آخرالزمان» داستان از جائی آغاز می شود که به سروان ویلرد (مارتین شین) که تا به امروز به اندازه کافی از خشونت ها و بی رحمی های غیر انسانی جنگ لطمه خورده است ماموریت داده می شود که به جنگلی در کامبودیا رفته و سرهنگ والترکروتز (مارلون براندو) قهرمان جنگی را که درون جنگل برای خودش ارتشی تشکیل داده را پیدا کرده و بکشد. این وظیفه سرآغاز تحولات و اتفاقات زیادی می شود که نوعی رفتن به گوشه های پنهانی و تاریکی های وجود بشر است. زمانیکه او در جنگل فرود می آید کم کم توسط نیروهای مرموزی در جنگل گرفتار شده تا حدی که کم کم دچار جنون می شود . همراهان وی هم یکی یکی به قتل می رسند . همینطور که ویلارد به مسیرش ادامه می دهد بیشتر و بیشتر شبیه کسی می شود که برای کشتنش فرستاده شده است.

علاقه مندان می توانند جهت مشاهده فیلم و شرکت در مراسم نقد فیلم «اینک آخرالزمان» با حضور رامتین شهبازی، روز یکشنبه ششم آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰ به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مراجعه فرمایند.

برچسب ها :
دیدگاه شما