سه شنبه ۱ مرداد ۹۸ - July 23, 2019

کدخبر : 8123
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
Print This Post

روز به روز، عمق و گستره روابط ایران و ویتنام بیشتر می شود

در مراسم چهل و پنجمین سالگرد روابط دیپلماتیک، ایران-ویتنام، دکتر علی اصغر جعفری، مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، ضمن خوش آمد گویی به حاضران در ارتباط با موزه، گفت: تعریف و کارکرد این موزه، فراتر از آن چیزی است که تاکنون بیان شده. دیگر موزه تنها برای نمایش گذشته انسان و تمدن یک ملت نیست. علاوه بر همه آنها، موزه ها، مجموعه هایی پویا، فناورانه، ظرفیت ساز و مراکز علمی- آموزشی هستند که بین گذشته، حال و آینده، پل زده و اعتماد بنفس را ارتقاء می بخشد و نسل جدید را برای تلاش بیشتر و تکامل بر می انگیزد.

ایشان در ادامه گفت: جذابیت موزه‌ها باید آنچنان باشد که، فراگیری علمی را آسان و اشتیاق را برای دیدن اشیای جالب و دیدنی، فزونی بخشد و بازدیدکنندگان را به دنیای شگفتی های پر رمز و راز تاریخ کشانده و افق هایی را فرا روی زندگی امروز قرار دهند. در این میان موزه ها می توانند با برقراری ارتباط، میان جوامع و ملت های مختلف و گفتگو با زبان تمدن و فرهنگ، نقش پر رنگ در دیپلماسی فرهنگی و دوستی بین ملل مختلف، ایفا کنند.

ایشان در ارتباط با برنامه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، بیان کرد: این مجموعه، بعنوان مدرن ترین موزه غرب آسیا و یک نهاد فعال در حوزه دیپلماسی فرهنگی، به دنبال ایجاد ارتباط مفید و موثر با اندیشمندان، صاحب نظران، ملت ها و آزادگان جهان برای شناساندن حقایق فرهنگی و کهن این سرزمین به ویژه انقلاب اسلامی ایران است. انقلابی که بر مبنای عدالت، کرامت انسانی و بر ئایه مردم سالاری و مبانی اسلام شکل گرفته است. در این راستا به دنبال تغییر تصاویر مغشوشی هستیم که رسانه های غیر مستقل و وابسته به ابر قدرت های استکباری در سطح جهان، علیه واقعیت های صلح دوستی ایرانیان تولید می کنند.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ادامه داد: از جمله ماموریت های اساسی و مهم این موزه، تبیین و بازنمایی حماسه ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی است. جنگی که با حمایت ابر قدرت ها به ویژه آمریکا، توسط صدام به ملت ایران تحمیل شد. اما مردم ما به رغم همه سختی ها، ایستادند و دشمن تا دندان مسلح را از خاک خود بیرون راندند و الگویی در برابر دیدگاه مظلومین جهان را به نمایش گذاشتند.

برچسب ها :
دیدگاه شما