شنبه ۱۰ اسفند ۹۸ - February 29, 2020

کدخبر : 7322
سه‌شنبه 17 جولای 2018 - 9:27
Print This Post

مسابقات بین المللی بوکس مثل جام تختی برگزار می‌کنیم

سرپرست هیئت بوکس استان تهران گفت: مسابقات بین المللی بوکس همانند رقابت‌های جام تختی را راه اندازی می‌کنیم.

مصطفی نکولعل آزاد سرپرست هیئت بوکس استان تهران در نشستی رسانه‌ای در آستانه برگزاری رقابت‌های جام گرامیداشت کاپیتان امیر یاوری، پیشکسوت بوکس ایران گفت: به پاس سال‌ها تلاش و اخلاق مداری امیر یاوری مسابقاتی با عنوان جام گرامیداشت کاپیتان امیر یاوری را ۲۷ تا ۲۹ تیر به میزبانی سالن شهید همت مجموعه ورزشی شیرودی تهران برگزار می‌کنیم.
وی افزود: یاوری مدال نقره رقابت‌های قهرمانی آسیا و مقام هشتم المپیک ۱۹۶۰ را در کارنامه دارد. او ۱۳ سال کاپیتان تیم ملی بوکس ایران بود و ۲۰ سال هم ریاست هیئت بوکس استان تهران را برعهده داشته است و حالا هم در دفتر کارش شخصا به مشکلات بوکس رسیدگی می‌کند و همیشه یاور این رشته است.
سرپرست هیئت بوکس استان تهران گفت: در نظر داریم نخستین دوره مسابقات بوکس جام امیر یاوری را به صورت داخلی و از در سال آینده این مسابقات را به صورت بین المللی اجرا کنیم. برای این کار هم موافقت لازم با اداره کل ورزش و جوانان استان تهران و فدراسیون بوکس را گرفته ایم و به فکر جذب حامیان مالی هستیم. در واقع می‌خواهیم دومین دوره مسابقات بوکس جام امیر یاوری را مانند مسابقات بین المللی جام تختی برگزار کنیم.
وی ادامه داد: نخستین دوره مسابقات بوکس جام امیر یاوری با حضور ۸۰ بوکسور در قالب ۱۴ تیم از سطح شهرستان‌ها و حوزه‌های تابع هیئت بوکس استان تهران در ۱۰ وزن قانونی این رشته برگزار می‌شود. فینال این مسابقات را هم عصر روز جمعه برنامه ریزی کرده ایم.
نکولعل آزاد با اشاره به حمایت هیئت تهران از پیشکسوتان بوکس افزود: پیشکسوتان دیگری هم داریم که مورد حمایت هیئت هستند، اما این مسابقات شروعی برای این حمایت‌ها محسوب می‌شود. در واقع برنامه‌هایی که ارائه داده ایم ضمانت اجرایی دارند. تجلیل از قهرمانان را اجرا کرده ایم و برای افزایش کیفیت نیاز به حمایت داریم.
وی در خصوص غیبت مسئولان و کادر فنی فدراسیون بوکس در نشست خبری این مسابقات گفت: ما بازوی اجرایی فدراسیون بوکس هستیم و برنامه‌های فدراسیون را تعیین نمی‌کنیم. در واقع ما با کار خودمان رقابت داریم نه با اشخاص و فدراسیون هم از برنامه‌های ما حمایت می‌کند. رییس پایگاه قهرمانی بوکس هستم و در صورتیکه رییس هیئت تهران نباشم هم از رییس آینده حمایت می‌کنم.
سرپرست هیئت بوکس تهران افزود: نمی‌توانیم به یک باره به صورت ایده آل همه مشکلات را حل کنیم. رییس جدید فدراسیون جوان است و برنامه‌های خوبی دارد و باید از او حمایت کرد.
وی بزرگترین چالش بوکس را ضعف اقتصادی در این رشته اعلام کرد و گفت: ورزشکار، مربی و باشگاه دار زحمات زیادی در این رشته می‌کشند، اما درآمدی ندارند. در واقع بوکسور‌های ملی پوش ما تلاش کمتری نسبت به ملی پوشان فوتبال ندارند، اما از لحاظ درآمد اصلا قابل مقایسه نیستند. دستمزد مربی تیم ملی بوکس به حدی کم است که قابل ذکر نیست.
نکولعل آزاد افزود: لیگ نداریم تا ورزشکار از آن درآمدی داشته باشد. شرایط پخش تلویزیونی بهتر از گذشته شده است و امیدواریم بتوانیم در آینده پخش زنده تلویزیونی در این رشته هم داشته باشیم. بخشی از این موضوع هم به بوکسور‌ها بازمی گردد که باید خود را به سکو‌های المپیک برسانند تا توجه بیشتری به بوکس شود.
وی با اشاره به ساختار ضعیف هیئت بوکس تهران گفت: به علت شرایط مالی ضعیف از لحاظ انسانی و امکانات دچار ضعف هستیم، اما تلاش کریم تعامل خوبی با اداره کل ورزش، فدراسیون، شهرداری و آموزش و پرورش داشته باشیم.
سرپرست هیئت بوکس استان تهران افزود: در کنار حمایت از قهرمانان وپیشکسوتان بوکس، راه اندازی لیگ در همه رده‌های سنی، برگزاری دوره‌های آموزشی و پایگاه قهرمانی را در دستور کار قرار داده ایم و می‌خواهیم مدیریت سنتی را تبدیل به یک مدیریت علمی کنیم.
وی با بیان اینکه عصر امروز در اداره کل ورزش و جوانان استان تهران ستاد حمایت از قهرمانان بازی‌های آسیایی جاکارتا و المپیک ۲۰۲۰ برگزار می‌شود، گفت: برای حمایت از این قهرمان برنامه ریزی خواهد شد. به دنبال فرهنگ سازی در بوکس هستیم و برنامه‌های مختلفی در ۳۰ بوستان استان با حضور قهرمانان بوکس برگزار کرده ایم. در حال تنظیم تفاهم نامه‌ای با شهرداری تهران هستیم تا برای توسعه و همگانی کردن بوکس اقدامات خوبی صورت گیرد.

برچسب ها :
دیدگاه شما