شنبه ۲۴ آذر ۹۷ - December 15, 2018

کدخبر : 6576
یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵
Print This Post

داروی درمان قطعی میگرن رونمایی شد

متخصصان شرکت دانش بنیان میم دارو،موفق به تولید صنعتی داروی درمان قطعی میگرن شدند.

متخصصان شرکت دانش بنیان میم دارو،موفق به تولید صنعتی داروی درمان قطعی میگرن شدند.این دارو که با نام تجاری میگرن کات،عرضه خواهد شد،متشکل از ۲۰ نوع داروی گیاهی است.داروی “میگرن کات” به تایید سازمان غذا و دارو رسیده و از پس طی آزمایش های بالینی وارد مرحله تولید شده است.

شرکت دانش بنیان،پیش از این،دارویی تحت عنوان “میگرن هیل” داشت،با این تفاوت که این دارو حتما باید تحت نظر پزشک و در مراکز درمانی خاص مورد استفاده قرار می گرفت،اما داروی جدید “میگرن کات” را می توان به صورت عادی،در هرجا استفاده کرد.

داروی “میگرن کات” به صورت افشانه ای یا اسپری استفاده می شود.این دارو هم در تسکین دردها و حمله های میگرنی موثر است و هم با چند دوره استفاده،می تواند میگرن را به طور قطعی درمان کند.

این دارو که به همت محققان ایرانی و بین المللی،طی ۲۵ سال مطالعه و تحقیق تولید شده است،متشکل از عصاره ی گیاهان دارویی مانند اسطوخودوس،اکلیل الملک،بنفشه،رازیانه،گشنیز و مرزنجوش است.

بیماران میگرنی می توانند در کنار مصرف این دارو،از اپلیکیشنی که توسط این شرکت،طراحی شده است نیز استفاده کنند.به کمک این اپلیکیشن که به صورت کاملا رایگان در دسترس بیماران قرار میگرد،می توان روند مصرف دارو و بهبود بیماری میگرن را،دنبال کرد و مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

نوزدهم اسفند ماه “روز به یاد ماندنی برای یک شرکت دانش بنیان” بود که توانسته با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی به یک کار بزرگ دست بزند؛ “رونمایی از داروی درمان قطعی میگرن” در این مراسم عاطفه میرسیدی مجری دوست داشتنی اخبار حوزه پزشکی سیما پشت تریبون رفت و اعلام کرد: دوران رنج و سختی برای میلیون ها هموطن بویژه برای بانوان مبتلا به میگرن به سرآمده است چرا که داروی درمان قطعی میگران بعد از سال ها تلاش یک تیم دانش بنیان به تولید رسید و به ثمر نشست.
به گزارش تیترشهر، دکتر رضا رمضانی بنیانگذار شرکت میم دارو، رونمایی از داروی درمان قطعی میگرن اظهار داشت: زمان ساخت داروی میگری هیل ۲۴ سال گذشته بوده است که در سال ۸۴ به عنوان داروی ملی انتخاب شد و در سال ۸۸ به تولید صنعتی رسید و امروز توانسته در فاز جهانی مطرح شود.
برچسب ها :
دیدگاه شما