یکشنبه ۳۰ دی ۹۷ - January 20, 2019

کدخبر : 6382
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
Print This Post

مدیر عامل پست بانک : آغاز فعالیت نرم افزار جهانی مبادله مالی پستی در ایران

مدیر عامل پست بانک از فعال شدن نرم افزار جهانی مبادله مالی پستی در ایران خبر داد و گفت: نرم افزار با 2 کشور قطر و ویتنام تا سقف 10 هزار دلار برای حواله های خرد برقرار شده است.

خسرو فرحی مدیرعامل پست بانک در نشست خبری از صدور مجوز ۶ هزار باجه روستایی بانکی خبر داد و گفت: این مجوز پس از اینکه پست بانک به بانک مرکزی متعهد شده خدمات روستایی را به تمام بانک ها برساند ، ارایه شده است.
وی گفت: پس از سال ها بانک مرکزی مجوز قانونی فعالیت باجه های روستایی بانکی را صادر کرد و ۶ هزار باجه روستایی مجوز گرفت.
فرحی از اعطای تسهیلات ۴۰۰ میلیارد ریال به یک تولیدکننده تبلت کودکان پیرو تأکید وزیر ارتباطات خبر داد.
وی همچنین اعلام کرد: سقف پرداخت خودپرداز‌های پست‌بانک در روزهای باقی‌مانده از سال به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.
فرحی گفت که سال گذشته پست‌بانک سودده بوده و برای تحقق سود پیش‌بینی شده امسال نیز اظهار امیدواری کرد.
مدیر عامل پست بانک با بیان اینکه سرمایه شرکت دولتی پست‌بانک ۳۳۰۰ میلیارد ریال است، گفت: از این نظر شرکت رنج می‌برد و میزان سرمایه شرکت با مأموریت‌های آن تناسب ندارد که افزایش سرمایه پست‌بانک به ۱۰ هزار میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.
فرحی میزان مطالبات پست‌بانک را ۶ هزار میلیارد ریال و در سطح میانگین نظام بانکی اعلام کرد و گفت: معوقات خرد نداریم.
مدیرعامل پست‌بانک با بیان اینکه طبق ابلاغیه بانک مرکزی این بانک، بانک توسعه تخصصی بخش ICT است، گفت: تأمین مالی واحدهای فعال در بخش ICT در این بانک انجام می‌شود همچنان که مجوزهای این کسب و کارها به عنوان وثیقه و تضامین تسهیلات مورد پذیرش قرار می‌گیرد.
وی از پرداخت ۲۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات خرد روستایی در این بانک و تفاهم با صندوق توسعه ملی برای پرداخت ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به کسب و کارهای نوپا خبر داد.
فرحی در پاسخ به این سوال که وزارت ارتباطات هر سال بودجه‌ای برای کمیته وام وجوه اداره شده برای کمک به کسب و کارهای نوپا دارد اما گفته می‌شود وزارت ارتباطات به جای تخصیص این بودجه برای ایجاد اشتغال این اعتبار را در حساب پست‌ بانک نگه می‌دارد و از آن سود می‌گیرد ،‌گفت : بودجه کمیته وام وجوه اداره شده در اختیار وزارت ارتباطات قرار می‌گیرد و در کمیته‌ای که پست‌بانک نیز در آن عضو است طرح‌ها بررسی می‌شوند و بخشی از طرح‌ها که نیاز به حمایت داشته باشد از تسهیلات با شرایط دریافت آسان‌تر و نرخ ترجیهی این کمیته استفاده می‌کنند.
وی ادامه داد : این طرح‌ها به پست‌بانک معرفی می‌شوند و تسهیلات پرداخت می‌شود.
فرحی گفت :‌ قطعا این طور نیست و وزارت ارتباطات از این وجوه استفاده خوبی می‌کند و شاهد ایجاد کسب و کارهای کوچک به ویژه در حوزه محتوا هستیم و حجم قابل توجهی از منابع واگذار شده است.
مدیر عامل پست‌ بانک ادامه داد: سالانه به طور میانگین با مصوبه مجلس ۱۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این کمیته در اختیار بانک قرار می‌گیرد و تقریبا همه آن واگذار می‌شود که بخشی از این اعتبار تا مراحل قرارداد سپری شود نزد پست‌بانک باقی می‌ماند.
فرحی ادامه داد : به تناسب معرفی طرح‌ها تسهیلات پرداخت می‌شود و بخشی از منابع ممکن است نزد بانک بماند اما درصد و میزان آن قابل ملاحظه نیست.
وی خاطر نشان کرد: طبیعی است که ممکن است بخشی برای سال آینده باقی بماند.

برچسب ها :
دیدگاه شما