یکشنبه ۱۲ آذر ۰۲ - December 3, 2023

آخرین خبرها

کدخبر : 6028
سه‌شنبه 26 دسامبر 2017 - 11:47
Print This Post

واگذاری ۲۴ بنگاه دولتی به ارزش ۱۹ هزار میلیارد ریال

سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد که در ۱۸‌دی‌ ماه پیش‌رو، سهام دولتی ۲۴ بنگاه که قیمت پایه مجموع آنها حدودا ۱۹ هزار میلیارد ریال است را به مزایده خواهد گذاشت.

sobhani-khososi-sazi

سید جعفر سبحانی درباره واگذاری‌های سازمان خصوصی‌سازی طی هفته‌های آینده، گفت: در ۱۸ دی‌ماه سال جاری شرکت کشاورزی و دامپروری سفیدرود رشت را با قیمت پایه ۱۵۵۰ میلیارد تومان واگذار خواهیم کرد. حصه نقدی واگذاری ۲۰ درصد و مابقی آن در اقساط هفت ساله خواهد بود. در این مزایده ۱۰۰ درصد سهام دولت به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

وی ادامه داد: علاوه بر این در آن روز شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم را با قیمتی پایه ۲۳۵ میلیارد تومان به مزایده خواهیم گذاشت که ۱۰ درصد مبلغ آن به صورت حصه نقدی و مابقی در اقساط شش ساله باید پرداخت شود. در این مورد هم ۱۰۰ درصد سهام دولت واگذار می‌شود.

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی افزود: ۱۰ درصد از سهام شرکت مجتمع صنایع پتروشیمی دهلران سپهر متعلق به دولت است که قیمت پایه سه میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شده و آن را نیز واگذار خواهیم کرد. همچنین حدود ۱۶ درصد از سهام شرکت عمران و مسکن‌سازان استان گلستان متعلق به دولت است که حدودا یک میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده و به مزایده گذاشته خواهد شد.

سبحانی با بیان این که در ۱۸ دی‌ماه ۱۳۹۷ دو سری مزایده برگزار خواهد شد، اظهار کرد: یکسری مزایده مربوط به فروشگاه‌هاست که عمدتا برای شرکت‌های پتروشیمی امور دام کشور است که از جمله آن می‌تواند به فروشگاه کمیل و فروشگاه گلوبندک اشاره کرد. چند قطعه زمین نیز مربوط به همین شرکت داریم که قرار است واگذار شود.

وی ادامه داد: علاوه بر اینها ۱۴ جایگاه سوخت را عرضه خواهیم کرد. تعدادی از این جایگاه‌ها سابقا عرضه شده اما مشتری نداشته، در مجموع قیمت‌های پایه مزایده‌ها در روز ۱۸ دی‌ماه حدودا ۱۹ هزار میلیارد ریال خواهد بود که طی آن ۲۴ بنگاه عرضه خواهد شد.

انتهای پیام

برچسب ها :
دیدگاه شما