شنبه ۲۴ آذر ۹۷ - December 15, 2018

کدخبر : 5152
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۵
Print This Post

ششمین جشنواره بین المللی شعر دوباره غدیر در حال برگزاری است

دکتر حسین ظریف منش گفت: جشنواره غدیر در ۵ سال گذشته به صورت داخلی برگزار شد و امسال توانستیم با بین المللی کردن جشنواره گام بزرگی در جهت گسترش فرهنگ غدیر در سطح جهان برداریم.

ghadir

مراسم ششمین جشنواره بین المللی شعر دوباره غدیر ، امروز ۱۳شهریور با حضور مسئولان فرهنگی و اجتماعی و شاعران داخلی و خارجی در سازمان تبلیغات اسلامی در حال برگزاری است.

بنابراین گزارش دکتر حسین ظریف منش،مدیرعامل بنیاد بین المللی غدیر در سخنانی در ابتدای این مراسم گفت:در حالی که ۵دوره از جشنواره به صورت داخلی برگزار شد امسال توانستیم با بین المللی کردن جشنواره گام بزرگی در جهت گسترش فرهنگ غدیر در سطح جهان برداریم.

وی افزود:وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،حوزه هنری،جامعه المصطفي العالميه و مجمع جهانی اهل بیت با ما در برگزاری این جشنواره همکاری کردند و در جهت نشر پیام ما برای دعوت از،شاعران در سراسر جهان تلاش کردند.

ظریف منش بیان کرد:۲۸۶شاعر داخلی ۶۰۰شعر ارسال کرده اند و ۱۷۳شاعر خارجی از۱۴زبان  از ۲۹کشور به جشنواره اثر ارسال کرده اند.

وی توضيح داد:سطح کیفی آثار و میزان استقبال شاعران نشان از توجه به شعر آیینی و به ویژه موضوع غدیر دارد.امیدواریم در سال های آتی درخت جشنواره تناورتر شود تا پیام غدیر را با زبان شعر به دنیا عرضه کنیم.

همچنین دکتر محمدرضا سنگری، دبیر علمی ششمین  جشنواره شعربین المللي دوباره غدیر نیز در سخنانی در این نشست گفت:در اولین دوره از،برگزاری حتی امکان فراخوان نداشتیم و تنها تعداد۱۸شعر از شاعران جمع آوری ودر قالب اثر عرضه کردیم.اما امروز در ششمین دوره جشنواره به آن میزان از شکوفایی رسیده است که ۲۹کشور دنیا ۲۰۰قطعه شعر را به آستان اميرالمومنين (ع)تقدیم کرده اند.

وی تاکید کرد:معتقدم غدیر را نباید در زمان خاصی محصور کرد;از غدیر حتی در بعثت هم باید گفت و شعر رساترین رسانه ای است که می تواند از غدیر بگويد.

برچسب ها :
دیدگاه شما