سه شنبه ۳۰ مهر ۹۸ - October 22, 2019

کدخبر : 4081
چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۰
Print This Post

محیط زیست به تنهایی باعث اشتغال زایی می شود

نسل امروز:نامزد پنجمین دوره انتخابات شورای شهر مشهد گفت: وعده می دهم که حداقل 10000 هزار شغل براساس محیط زیست، ورزش ، گردشگری و امور فرهنگی در شهر مشهد ایجاد کنم با مشارکت خود مردم و با استفاده از قانونی که در شورا صراحتا اعلام شده است.

khadije danesh

خدیحه دانش، نامزد پنجمین دوره انتخابات شورای شهر مشهد در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران گفت:مهم‌ترین علت حضورم در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر مشهد احساس وظیفه و استفاده از تخصص و تجربیات چند ساله خود در مسائل مختلفی همچون محیط زیست و مدیریت شهری است.

از سال ۷۰ از همان ابتدا در شهرداری تهران به مدت ۱۲ سال با عنوان های مدیر ، مشاور و معاون شهردار  در مناطق مختلفی همچون ۱۰، ۱۷ و ۱۸ حضور داشتم.

مدیر طرح و برنامه منطقه ۱۸، مدیر زیبا سازی منطقه ۱۷ و مدیر روابط عمومی در این منطقه تهران بزرگ توفیق خدمت داشتم.

اگر در شهر نگاهی داشته باشید می بینید که نام کمی از خدیجه دانش دیده می شود ، علت آن این است که من چون خود محیط زیستی هستم به دنبال آن بودم که خسارت کمتری به محیط زیست و درختان و زیبایی شهر وارد شود.

شهر یک موجود زنده است و نمی توان شهری را تصور کرد که مردم همه غمگین باشند ؛ باید برای شادابی مردم چه به صورت ملی و مذهبی و چه در ایام خاص مراسم هایی داشته باشیم چرا که این مراسم ها سبب ایجاد  شور و نشاط در شهر می شود.

معتقد هستم که واگذاری کارها به بخش خصوصی اشتغال و کارآفرینی به وجود می آورد اما در حین اینکه این اشتغال و کارآفرینی توسعه  پیدا می کند دستگاه نظارت هم باید کامل و جامع باشد.

شهروندان مهم ترین سرمایه های اجتماعی شهر و بار ارزش ترین دارایی های مدیریت  شهری هستند که باید در این مدیریت از ظرفیت های مردم استفاده کرد

اعتقاد دارم که یک مسئول به ویژه یک مسئول شهری نباید پشت میز بنشیند بلکه باید در بین مردم رفت و آمد داشته است.

entekhabat

 

**من یک فعال محیط زییست هستم ؛ وضعیت محیط زیست مشهد را در شان این شهر نمی دانم

مشهد دارای چاه های نفت بسیاری به شکل های مختلف است ، فضای سبز و محیط زیست جانوری ، گردشگری، هنر و… می توانند بسیار زمینه خوبی برای اشتغال زایی باشند.

در زمانی که در منطقه ۴ حضور داشتم به علت اینکه این منطقه یک منطفه در حال توسعه بود و در ۸ سالی که  در آن توفیق خدمتگذاری  داشتم ، چندین سالن ورزشی و زمین های ورزشی رو بازایجاد شد.

ما در قانون شوراها بندی داریم که دوستان به ان توجهی ندارند و آن این است که شورای شهر باید به موسسات مردمی کمک کند و آن ها را به مشارکت فرا بخواند تا در بخش های مدیریت شهری شرکت داشته باشند؛ ما پس از ورود به شورا اعلام کنیم که جوانی که در رشته های مختلف  فعالیت دارد بیاید و  سازمان مردم نهاد خود را به ثبت برساند  تا برای آن بودجه خاصی برای آن ها در نظر بگیریم.

یکی از برنامه های من کاشت درختان صنعتی در حاشیه کشف  است که بتوانیم از آب کشف رود برای آن استفاده کرده و کاشت صیفی جات را در آن منطقه به صفر برسانیم.

اینکه می گویند شورای شهر ؛ شورای شهرداری شده صحیح است به این دلیل که فقط خودشان می نشینند و تصمیم می گیرند؛ چرا که در زمانی که در کمیسیون فرهنگی می خواهد تصمیمی اتخاذ شود باید مدیر آموزش عالی و مدیر کل آموزش و پرورش استان و مدیران مربوطه در آن حضور داشته باشند.

اگر می خواهیم در زمینه هنر مصوبه ای دهیم باید از خانه هنرمندان، وزارت ارشاد و دستگاه های مربوطه شخصی حضور داشته باشد.این ها سبب می شود که مدیریت شهری توسعه پیدا کند.

به آستان قدس رضوی پیشنهادی دادم مبنی براینکه حال  که حرم رضوی دارای دار العباده، دار السیاده و غیره است یک دار الهنر هم راه اندازی شود چرا که در زمانی که یک زائر هنرمند از هزاران کیلومتر آن طرف تر می‌آید در آن فضای روحانی یک اثر بدیع خلق خواهد کرد که خوشبختانه این طرح مورد تقدیر قرار گرفته است.

شهر یک موجود زنده است و نمی توان شهری را تصور کرد که مردم همه غمگین باشند و باید برای شادابی مردم چه به صورت ملی و مذهبی مشهد و چه در ایام خاص مراسم هایخاص داشته باشیم چرا که این ها است که سبب ایجاد  شور و نشاط در شهر می شود.

 

**ما در شورا باید به بخشی از مسائل فرهنگی بپردازیم که مردم با اصول شهروندی خود آشنا شوند

براساس عقیده من بهترین بستر برای فرهنگ سازی دانش آموزان هستند و  باید فرهنگ شهروندی اشاعه یابد و بدانیم که شهروند با شهر نشین فرق دارد و ما باید شهر نشینان مان را شهروند کنیم کسانی که از سایر شهرها به مشهد می آیند باید به آن ها شهرداری اصول شهروندی را آموزش دهد؛ این وظیفه کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد است و ما نباید کار موازی انجام دهیم.

خدیجه دانش در نشست خبری با اصحاب رسانه:با کلمه حاشیه شهر مخالفم چرا که این نام سبب می شود که قسمت های مهم شهر مشهد را زیر سوال ببریم و بهتر است از کلمه “مناطق در حال توسعه” استفاده کنیم  چرا که همین کلمه بار مثبت می دهد و سبب حضور سرمایه گذاران و آمدن امکانات شهری  به آن مناطق خواهد شد.

شهرداری باید به ساکنین حاشیه شهر این مجوز مشروط را بدهد که آن ها بیایند خانه خود را با نظارت شهرداری بسازند اما به دلیل اینکه مشکلات مالی دارند و نمی توانند در همان اوایل کار پروانه ساخت بگیرند پس از اینکه منزل خود را ساختند در هنگام پایان کار شهرداری مطالبات خود را وصول کند؛ این مهم سبب ایجاد ۳۰۰ اشتغال و رونق صنعت ساختمان در شهر مشهد خواهد شد.

نام این طرح را  بنده “برد، برد، برد” گذاشته ام چرا که در این هنگام هم صنعت ساختمان رشد می کند، هم شهروندان دارای منازل مقاوم خواهند شد و هم اینکه شهرداری به حق و حقوقات خود خواهد رسید.

نام حاشیه شهر ظلم و بی احترامی به مردم ولایت مدار است و ما باید این نام را برداریم تا بتوانیم در آن جا  سازمانها و افراد را تشویق کنیم  تا مراکز خدماتی ، رفاهی ، تفریحی و  غیره را بسازند که این مهم خود سبب رونق گرفتن ساخت و ساز کلان شهر مذهبی مشهد خواهد شد.

کاندیدای پنجمین دوره شورای شهر مشهد در نشست خبری با اصحاب رسانه:در  پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه فضای سبز مشهد را چگونه ارزیابی می کنید، اظهار کرد: کار مثبتی که در شورای چهارم انجام شد این بود که مدیریت خدمات شهری به معاونت خدمات و محیط زیست شهری تغییر عنوان داد یعنی مدیریتی به عنوان محیط زیست ایجاد شد که راه اندازی این مدیریت خود گام بسیار خوبی برای توجه بیشتر به محیط زیست و فضای سبز بود.

سرانه فضای سبز به مجموعه سرانه در بوستان ها، مجموعه های جنگلی و درختان کاشته شده  و فضاهای در حاشیه که به عنوان کمربند  شهر درخت کاری شده اطلاق می شود اما باتوجه به اینکه جمعیت شهر مشهد فقط ساکنین آن نیستند و زائرین هم سهم زیادی دارند باید برنامه ویژه ای برای آنان هم داشته باشیم؛ به عبارت دیگر، زائر هیچ گاه به پارک های محلی نمی آید به همین دلیل باید پارک های بسیار بزرگ و در تراز بین المللی متناسب با ذائقه زائر داشته باشیم.

 

**مطمئنا یکی از پارامترهای که در توسعه فضای سبز دخالت مستقیم دارد توسعه خود شهر است

دانش در پاسخ به سوال دیگری چه راهکارهایی برای کاهش آلودگی هوا در نظر دارید، گفت:فرهنگ سازی برای استفاده از حمل و نقل عمومی، حمل و نقل عمومی را به روز سانی کنیم و ماشین آلاتی که سبب آلودگی هوا می شود را از رده خارج کرده یا از آن ها به عنوان کافی شا و کتابخانه سیار و . .. استفاده کنیم و دوچرخه سواری را ترویج دهیم و خدمات را به صورت عادلانه توزیع کنیم این ها راهکارهایی برای کاهش آلودگی هوا است.

کاندیدای پنجمین دوره شورای شهر مشهد در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چه برنامه ای برای ساماندهی کارگران سرگذر دارید، گفت: ما معتقد هستیم که شهروند درجه یک و دو نداریم  بلکه همه شهروند درجه یک بوده و همه از کرامت انسانی برخوردار هستند و توسعه پایدار و صحیح شهر در گرو مشارکت مردم در مدیریت شهر است  به همین دلیل به دنبال راه اندازی و در زمانی که سازمان های مردمی در همه حوزه ها خواهیم بود که  به طور قطع یکی از آن ها سازمان های مردمی کارگری است یعنی اینکه بتوانیم این افراد را با مسکن سازان ارتباط دهیم تا بتوانند بهترین کار کرد را داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی ستاد خدیحه دانش، نامزد پنجمین دوره انتخابات شورای شهر مشهد، عصر امروز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۹۶، نشست خبری وی با حضور خبرنگاران رسانه های مختلف  برگزار شد.

برچسب ها :
دیدگاه شما