شنبه ۲۴ آذر ۹۷ - December 15, 2018

کدخبر : 4005
جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
Print This Post

هدف پاويون اينفيلوليون ایجاد شور و نشاط در دانشجویان است

نسل امروز:دبیر کانون فرهنگی دانشکده معماری و شهرسازی گفت: هفته ی معمار دانشگاه سوره نتیجه گیری فعالیت های دانشجویی دانشگاه است که نمونه ی بارز آن پاویونی هست که در حیاط دانشکده ساخته شده که هدف اصلی آن ایجاد شور و نشاط در دانشجویان است .

330

متین رستمی دبیر کانون فرهنگی دانشکده معماری و شهرسازی در نشست خبری هفتمین دوره روز معمار افزود:هفته ی معمار دانشگاه سوره برآیند و نتیجه گیری فعالیت های دانشجویی دانشگاه است که نمونه ی بارز آن پاویونی هست که در حیاط دانشکده ساخته شده. البته ما در روز اختتامیه ی هفته معمار امسال نمایشگاهی از فعالیت های دانشجویان در طول یکسال اخیر را خواهیم داشت.
وی گفت:یک تشکر ویژه از معاونت دانشجویی ـ فرهنگی جناب آقای خسروی و مدیریت امور فرهنگی جناب آقای دکتر شفیع پور که همیشه حامی فعالیت های کانون فرهنگی بوده و هستندداریم . ساخت پاویون دانشکده نمونه ی بارز این حمایت ها بود و این موضوع را ثابت کرد که اگر کار خلاقانه و خاصی انجام میشود مسئولین محترم دانشگاه حمایت هایشان را دریغ نخواهند کرد.
رستمی افزود:جا دارد یه خسته نباشید ویژه داشته باشیم از دانشجویان فعال دانشکده معماری و شهرسازیو تیم ساخت پاویون که در این پنج شش روزه فعالیت های شبانه روزی داشتند. پاويون اينفيلوليون نگاهى دوباره به هنر مقرنس ايرانى است.
محمد ناطقی دبیر انجمن علمی دانشکده و دبیر هفته معمار ،در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این مراسم از ۹ اردیبهشت آغاز شده و تا ۱۴ اردیبهشت و به مناسبت سالروز بزرگداشت شیخ بهایی و روز معمار ادامه دارد،افزود: میزبانی این برنامه که هفتمین دوره ای است که توسط دانشگاه سوره برگزار می شود را جمعی از فعالین دانشجویی دانشکده معماری دانشگاه سوره برعهده دارند.در این برنامه از دانشجویان و اساتید سایر دانشگاه های تهران و سراسر کشور دعوت به عمل آمده تا نظاره گر بخش های مختلف این مراسم باشند.
وی با تاکید بر اینکه این مراسم مورد تایید معاونت فرهنگی دانشگاه سوره است،درمورد منبع تامین بودجه اظهار کرد: کل بودجه این پروژه توسط دانشگاه سوره تامین شده است.
امیر آرمانی اصل در ادامه افزود:با توجه به اهمیت مقوله معماری در دنیای امروز ما تصمیم گرفتیم که با هدف ایجاد شور و نشاط و تنوع نگاه در آنچه که پیرامون ماست دانشجویان را در برنامه های هفته معماری مشارکت دهیم .
وی گفت:ما دانشجویان دانشگاه سوره مفتخریم که از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را در زمینه برگزاری آیین نکوداشت هفته ی معمار آغاز نموده ایم و توانستیم هر سال بهتر از سال گذشته با همیاری و هم دلی در کنار هم این هفته را گرامی بداریم.
وی ادامه داد:امسال نیز همچون سال های گذشته دور هم جمع شده ایم تا بار دیگر با برگزاری همایش ها و مسابقات متنوع و مهیج هفتین دوره ی این آیین را جشن بگیریم و در کنار شما حال و هوای دانشگاهمان را بهاری تر کنیم.
وی با اشاره به کلمه پاویون گفت:ایده پاویون به خاطر داشتن خوانش فضایی بالا، از یک مکعب ساده شروع شد و ما با در نظر گرفتن یک نظم سازماندهی‌شده، به یک ساختار زمانمند رسیدیم، به این صورت که با توجه به اینکه نقاط شاخصی در سایت، از نظر دیده‌شدن پروژه برای ما مهم بود، به یک کیفیت فضایی متفاوت و شاخصه آن فکر کردیم تا افرادی که در بیرون قرار دارند و افرادی که در داخل پاویون قرار می‌گیرند، به این کیفیت فضایی دسترسی داشته باشند.
آرمانی اصل با اشاره به این که پاويون اينفيلوليون با حمايت انجمن علمى و كانون فرهنگى دانشكده معمارى و شهرسازى دانشگاه سوره ،نگاهى دوباره به هنر مقرنس ايرانى است تصریح کرد:همچنين برگردان سازه ايرانى گنبد به فرم جديدى از سازه كام و زبانه اى است كه ساختارى سيال،يكپارچه و شفاف پديد آورده است. اندود كرومى آينده بر روى سازه،نگاهى استعارى به هنر آينه كارى است كه باعث مشاهده و دريافت هر عضو سازه به صورت منحصر به فرد خواهد شد. حلقه پاويون نيز قابى از رفتار اجتماعى اطرافيان،چه داخل و چه برون آن است.

برچسب ها :
دیدگاه شما