یکشنبه ۱۸ خرداد ۹۹ - June 7, 2020

کدخبر : 3546
دوشنبه 27 فوریه 2017 - 17:16
Print This Post

هدفمان در مسابقات تهران علاوه بر مدال، کسب سهمیه بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ است/اعلام آمادگی ۱۴ کشور برای مسابقات صخره نوردی قهرمانی آسیا در تهران

نسل امروز:تاکنون 14 کشور برای حضور در مسابقات سنگ نوردی آسیا که شهریورماه در تهران برگزار می شود، اعلام آمادگی کرده اند.

319

رضا زارعی در نشست خبری مسابقات صخره‌نوردی قهرمانی آسیا اظهار داشت: فدراسیون کوهنوردی هفتادمین سال تأسیس خود را در سال ۹۶ خواهد داشت. ما در این سال برنامه‌های گسترده‌ای داریم که نخستین برنامه صعود عظیم قیچی‌ساز به قله ۸ هزار متری لوتسه خواهد بود که با این شرایط او به باشگاه ۸ هزار تایی‌ها در جهان می‌پیوندد.

وی ادامه داد: در حاشیه مسابقات قهرمانی آسیا اجلاس اتحادیه کوهنوردی آسیا هم در تهران برگزار می‌شود که ۵۰ کشور در آن نماینده دارند و این میزبانی برای دومین بار است که در ایران انجام می‌شود.

وی با اشاره به مسابقات قهرمانی آسیا گفت: این رقابتها حکم کسب سهمیه برای مسابقات بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی را دارد و به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است. امیدواریم بتوانیم علاوه بر کسب مدال، سهمیه هم به دست بیاوریم.

زارعی عنوان کرد: هزینه میزبانی‌ها واقعا سنگین است و اگر بخش خصوصی نباشد گرفتن این میزبانی‌ها واقعا سخت خواهد بود. پذیرایی از حدود ۳۰۰ ورزشکار کار آسانی نیست.
وی در پاسخ به این سوال که چرا دیواره ۴۰متری برای این مسابقات درنظر گرفته شده است، گفت: ارتفاع دیواره استاندارد جهانی ۱۵ متر است اما چون این رقابتها در ۳رشته برگزار می‌شود، ما این شرایط را درنظر گرفتیم. پیش‌بینی ما این است که ۱۱۶ مدال توزیع شود که امیدواریم ایران هم سهم خوبی داشته باشد.
رئیس فدراسیون کوهنوردی در مورد این بودجه این مسابقات چگونه تهیه خواهد شد، گفت: ۵۰ درصد هزینه را شرکت مگاپارس تقبل می‌کند و وزارت ورزش نیز همانند سایر رقابتها که پشتیبان ما بوده، سهم زیادی در این میزبانی خواهد داشت.
وی با اشاره به حضور ملی‌پوشان کشورمان گفت: تیم ایران در ۳ رده سنی و با ۶۰ ورزشکار شرکت می‌کند. تاکنون ۱۴کشور اعلام آمادگی کردند و با توجه به اینکه ژاپن میزبان المپیک ۲۰۲۰ است، بیشترین سهم شرکت‌ کننده را خواهد داشت.
زارعی در پاسخ به این سوال که با توجه به میزبانی مسابقات آسیایی آیا می‌توان امیدوار بود کشورمان رقابتهای جهانی را هم برگزار کند، گفت: میزبانی مسابقات جهانی شرایط بسیار سختی دارد و اینطور نیست که فقط تعدادی ورزشکار از سراسر جهان به ایران بیایند. امیدوارم در سال ۹۷ و ۹۸ بتوانیم در یخ‌نوردی میزبان مسابقات جهانی باشیم. زنجان، کرمان و همدان تقاضای میزبانی مسابقات جهانی کردند که باید دید شرایط چطور خواهد شد.
وی با اشاره به فعالیت‌های فدراسیون کوهنوردی گفت: بالغ بر یک میلیون نفر در طول هفته از قلل مرتفع کشور بالا می‌روند. ما ۲۸۰ قله بالای ۴هزار متر در کشور داریم. ۵۲ درصد خاک کشورمان کوهستانی است و این مزیت خوبی برای کوهنوردی کشورمان محسوب می‌شود. ما اگر در بعد قهرمانی موفق باشیم، مطمئنا در بخش همگانی هم کارهای خوبی صورت خواهد گرفت.
 مراسم رونمایی از پوستر مسابقات قهرمانی آسیا و همچنین انعقاد قرار بین فدراسیون کوهنوردی، شرکت مگاپارس امروز با حضور مسئولان فدراسیون کوهنوردی میزبان رقابتها و مدیران ورزش و جوانان استان تهران و همچنین جمعی از قهرمانان و پیشکسوتان این رشته برگزار شد.
برچسب ها :
دیدگاه شما