یکشنبه ۱۲ آذر ۰۲ - December 3, 2023

آخرین خبرها

کدخبر : 2246
سه‌شنبه 23 آگوست 2016 - 15:39
Print This Post

سردار آزادی: دولت وظیفه حمایت از محصولات ایرانی را برعهده دارد

سردار آزادی در مراسم افتتاحیه چهارمین نمایشگاه ایران نوشت گفت: حمایت از محصولات و لوازم و تحریر تولید داخل توسط دولت باید به صورت یک مطالبه وخواسته عمومی درآید

279
صبح امروز چهارمین نمایشگاه “ایران نوشت” در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضورمسئولین افتتاح شد. در ابتدای این مراسم سعید حسینی مدیرعامل مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی با بیان اینکه در سال های گذشته حتی یک تولید کننده ایرانی در این صنعت نداشتیم وتمامی محصولات خارجی بودند افزود: دهه های زیادی نوشت افزار مورد غفلت واقع شده و چند سالی است که خوشبختانه حرکت خوبی در این صنعت شکل گرفته است.
وی ضمن  یادآوری تاکیدات رهبری مبنی بر اقدام در عرصه تولید محصولات نوشت افزار ایرانی و تبلیغ قهرمانان ایرانی ادامه داد: این محصولات ابتدا با دو برند وارد بازار شد و تا امروز به حدود ۵۰ برند رسیده است که این امر نیز به همت جوانان مومن انقلابی که حضرت آقا فرمودند شکل گرفته است.
حسینی با بیان اینکه امسال نیز همانند سال های گذشته از محصولات جدید با شخصیت های ایرانی رونمایی خواهد شد افزود: بیش از ۱۰۰ محصول جدید تولید شده که در این نمایشگاه عرضه خواهد شد.
وی ادامه داد: عملیات رسانه ای و حضور فعال رسانه ها باعث شد این شخصیت های ایرانی در جامعه جای خود را پیدا کند.
در ادامه این مراسم از محصولات با طرح شخصیت های شاهزاده روم توسط تهیه کننده و کارگردان این انیمیشن رونمایی صورت پذیرفت.
حامد جعفری تهیه کننده انیمیشن شاهزاده روم در این رونمایی با بیان اینکه بعد از موفقیت و استقبال از شاهزاده روم به دنبال ترویج و فرهنگسازی در این زمینه اقدام کردیم افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر شخصیت سازی ایرانی به دنبال تهیه انیمیشن جدید و ایجاد شخصیت های بیشتری رفتیم و محصولات مختلفی از جمله نوشت افزار را به منظور ارتباط بیشتر با مخاطب طراحی نمودیم.
در ادامه مراسم سردار آزادی معاون فرهنگی و اجتماعی بسیج مستضعفین ضمن قدردانی از دست اندرکاران این نمایشگاه ابراز داشت: این حرکت یک گام عملی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و اجرای اقتصاد مقاومتی و اقدام وعمل می باشد.
وی ادامه داد: تولید محصولات نوشت افزار ایرانی یک کار عملی به منظور افزایش تولید داخلی و کاهش وابستگی به خارج است.
سردار آزادی با بیان اینکه محصولات تولید شده از کیفیت بالایی برخوردار است متذکر شد: این حرکت قطعا با حمایت و ترویج بیشتر رسانه ها و مسئولین قابل تعمیم است.
وی حمایت از این محصولات توسط دولت را خواسته ای به حق برشمرد و افزود: دولت وقرارگاه اقتصاد مقاومتی با جلوگیری از واردات لوازم وتحریر  خارجی در جاهایی که نمونه های با کیفیت داخلی داریم می تواند این خواسته را محقق نماید.
معاون فرهنگی و اجتماعی بسیج مستضعفین شرط موفقیت این هدف را تهیه محصولات جانبی از قبیل فیلم و مستند و انیمیشن دانسته و افزود: ما نیز در حوزه بسسیج آمادگی داریم از محصولات و کارهای خوب که نیاز به معرفی و عرضه دارد حمایت نماییم.
در ادامه مراسم از محصولات تولید شده با طرح شهید سردار همدانی توسط سردار آزادی و وهب همدانی فرزند شهید همدانی رونمایی شد.
وهب همدانی برگزاری این نمایشگاه را یک کار فرهنگی و بزرگ برشمرد و افزود: در این زمان که هجمه های دشمن زیاد است، پاسداشت بزرگان و شهدا کار ارزشمندی بوده ما باید برای فرزندانمان خوراک فرهنگی مناسبی تهیه کنیم و در فضای غبارآلود و تحت سلطه غرب می بایست قهرمانان خود را به کودکان و نوجوانان معرفی نماییم.
وی همچنین یادآور شد: از کسانی که در این فضا هستند باید حمایت صورت گیرد تا بتوانند در فضای رقابتی حرفی برای گفتن داشته باشند
در پایان مراسم نیز با حضور مسئولین فرهنگی و اصحاب رسانه این نمایشگاه افتتاح گردید

برچسب ها :
دیدگاه شما