یکشنبه ۲ مهر ۰۲ - September 24, 2023

کدخبر : 405
دوشنبه 16 نوامبر 2015 - 16:39
Print This Post

سومین کنگره خوردگی صنعت نفت، آذرماه برگزار می شود

سومین کنگره خوردگی صنعت نفت و شانزدهمین کنگره ملی خوردگی با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و انجمن خوردگی ایران، آذر ماه برگزار می‌شود.

naft

دکتر فرشته رضایی در نشست خبری کنگره گفت: سومین کنگره خوردگی و شانزدهمین کنگره ملی خوردگی ایران در روزهای ۳ و ۴ آذر ماه برگزار خواهد شد و در روز ۵ آذر ماه نیز کارگاه‌های تخصصی در این خصوص برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: انجمن خوردگی از سال ۶۷ هر دو سال یک بار کنگره خوردگی صنعت نفت را برگزار می‌کرد ولی به دلیل افزایش تعداد انتشار مقالات در این حوزه و تمرکز تحقیقات مراکز علمی در خصوص خوردگی صنعت نفت از سال ۹۰ به صورت سالانه اقدام به برگزاری این کنگره شد و در سال جاری نیز این کنگره همزمان با شانزدهمین کنگره ملی خوردگی ایران برگزار می‌شود.

رضایی خاطرنشان کرد: این کنگره‌ها در محورهایی چون مدیریت و کنترل خوردگی، روش‌های نوین پایش و کنترل، روش‌های جلوگیری از خوردگی با انتخاب پوشش‌های مناسب، فناوری نانو و مواد پیشرفته و خوردگی در سیستم‌های نیروگاه‌ها و آب و فاضلاب برگزار می‌شود.

دبیر کنگره خوردگی گفت: در پی فراخوان سومین کنگره خوردگی صنعت نفت ۴۹ مقاله دریافت شد که از این تعداد ۴۱ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت که ۱۱ مقاله به صورت سخنرانی، ۱۷ مقاله به صورت پوستر و ۱۳ مقاله به صورت درج در کتاب کنگره ارائه می‌شود.

رضایی خاطرنشان کرد: به دبیرخانه شانزدهمین کنگره ملی خوردگی هم ۱۹۹ مقاله واصل شد که پس از داوری ۱۶۱ مقاله پذیرش شد و از این تعداد ۳۷ مقاله به صورت سخنرانی شفاهی، ۸۵ مقاله به صورت پوستر و ۳۹ مقاله به صورت درج در کتاب کنگره ارائه می‌شود.

به گفته وی این کنگره در سالن همایش‌های پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می‌شود.

برچسب ها :
دیدگاه شما