چهارشنبه ۱ آبان ۹۸ - October 23, 2019

کدخبر : 350
یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۲
Print This Post

برگزاری همایش و تشکیل حلقه آبی دیابت در منطقه ۱۵

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 15 از برگزاری همایش و تشکیل حلقه آبی دیابت در منطقه همزمان با هفته ملی دیابت از 20 تا 26 آبان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، ابوالفضل حیدری با اعلام مطلب فوق افزود: برنامه های مختلفی با هدف آگاه‌سازی ، اطلاع‌رسانی و پیشگیری از بیماری دیابت در منطقه به اجرا در‌‌می آید که از جمله آنها می توان به برگزاری همایش دیابت در سالن اجتماعات منطقه با حضور سفیران دیابت از هنرمندان سینما، تشکیل حلقه آبی انسانی در یکی از میادین اصلی، برپایی ایستگاه سلامت و غربالگری دیابت در خانه های سلامت ، میادین تره بار ، پایانه ها ، اماکن عمومی و…. و تهیه و توزیع اقلام اطلاع رسانی در خصوص دیابت بیماری خاموش در منطقه اشاره کرد.
به گفته وی تقدیر از دبیران محلات ۲۰ گانه و دبیر منطقه ای کانون دیابت، مشارکت در برپایی جشنواره ی بزرگ صبحانه سالم با حضور اعضای کانون های دیابت در محل بوستان نهج البلاغه از دیگر برنامه های اجرایی در این زمینه خواهد بود.
معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اشاره به اهمیت روزافزون بیماری دیابت یادآور شد: مراسم روز جهانی دیابت (۱۴ نوامبر مصادف با ۲۳ آبان ماه) همه ساله توسط فدراسیون بین‌المللی دیابت برنامه‌ریزی و برنامه‌های آن در سراسر جهان اجرا می‌شود که برنامه های امسال نیز با شعار ‌سه‌سالانۀ روز جهانی دیابت (زندگی سالم با دیابت)، «شروع تغذیه سالم با صبحانه» و پیامهای کلیدی «تلاش برای تغییر زندگی امروز» و «تلاش برای تغییر دنیای فردا» برگزار خواهد شد. diabet

برچسب ها :
دیدگاه شما